126 emekli büyükelçinin bildirisine imza atan Ertuğrul Kumcuoğlu için MHP'den ihraç talebi

126 emekli büyükelçinin bildirisinde imzası bulunan eski MHP Aydın Eski Milletvekili Emekli Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu hakkında kati ihraç talebiyle önlemli olarak disipline sevk edildi

 126 emekli büyükelçinin bildirisine imza atan Ertuğrul Kumcuoğlu için MHP'den ihraç talebi
05 Nisan 2021 - 15:19

126 emekli büyükelçinin bildirisinde imzası bulunan eski MHP Aydın Eski Milletvekili Emekli Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu hakkında kati ihraç talebiyle önlemli olarak disipline sevk edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Twitter hesabından , “126 Emekli Büyükelçinin basın kanalıyla kamuoyuna açıklanan bildirisinde adı yer edinen partimizin Aydın Eski Milletvekili Emekli Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu, Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla kati ihraç talebiyle önlemli olarak disipline sevk edilmiştir.” açıklamasını yapmış oldu.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı  Tayyip Erdoğan 'ın, TBMM onayıyla kabul edilen İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesi üstüne süregelen tartışmada dile getirilen, "Bu yöntemle Cumhurbaşkanı Lozan Antlaşması'nı da, Montrö Boğazlar Sözleşmesini de tek başına feshedebilir" görüşüne mevzu olan internasyonal belgeler mevzusunda, ortalama bir yıl ilkin deneyimli diplomatlar ortak izahat yapmıştı. 

Montrö Sözleşmesi'nin münakaşaya açılmasının Türkiye için 'gerçek bir kalım sorununa yol açacağı' belirtilen açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti üstünde çeşitli emelleri olan devletlerin çıkarına hizmet edecek olan Kanal İstanbul'dan vazgeçilmelidir" denilmişti.

TIKLAYIN | Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesinin peşinden süregelen Montrö tartışmaları için 126 dış ilişkiler uzmanı ortak izahat yayımlamıştı

 Kaynak Bağlantısı : T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum