14 yaşında Milyarder oldu! Herkes o nu merak ediyor

ABD'de piyasaya çıkan iktisat ve finans dergisi Forbes 34 senedir olduğu şeklinde bu yıl da milyarderler listesini yayınladı

14 yaşında Milyarder oldu! Herkes o nu merak ediyor
08 Nisan 2021 - 13:55

ABD'de piyasaya çıkan iktisat ve finans dergisi Forbes 34 senedir olduğu şeklinde bu yıl da milyarderler listesini yayınladı. En tepede Amazon CEO'su Jeff Bezos'un bulunması pek şaşırtıcı olmadı fakat listenin derinliklerinde oldukça sürpriz adlar karşımıza çıktı.

Bunlardan bir tanesi de listenin 925'inci esnasında yer edinen Kevin David Lehmann. 5 Mart itibarıyla minimum 1 milyar dolar net serveti olan 2 bin 755 kişinin oluşturduğu listenin halihazırdaki en genç üyesi olan Lehmann, oldukça merak uyandırdı.

18 yaşındaki Lehmann, Almanya'nın dört bir yanında bulunan dm-drogerie markt mağazalar zincirinin yüzde 50 hissesine haiz. Bunun haricinde da hakkında oldukça fazla şey bilinmiyor.

Dm-drogerie markt Almanya'nın hatta Avrupa'nın önde gelen ecza zincirlerinden biri. Götz Werner tarafınca 1973 senesinde kurulan dm-drogerie markt'ın web sitesine gore, ülke genelinde 2 binden fazla mağazası ve 41 binden fazla çalışanı bulunuyor. Almanya haricinde Avusturya, Macaristan, Slovenya, Hırvatistan, İtalya, Bulgaristan şeklinde 12 değişik ülkede de yüzlerce dm-drogerie markt mağazası var.

Babasıda hep bir yatırımcı olarak perde arkasında kalmayı tercih etti

Günther Lehmann, dm-drogerie markt'a 1974 senesinde, kuruluştan kısa süre sonrasında ortak oldu. O sırada Wener hemen hemen ikinci mağazayı yeni açmıştı. Lehmann ise o dönemde Baden eyaletinde bulunan Pfannkuch süpermarket zincirinin bir ortağıydı.

Ortalama 40 yıl süresince dm-drogerie markt'ın ortağı olan Günther Lehmann, hep bir yatırımcı olarak perde arkasında kalmayı tercih etti ve günlük operasyonda asla rol oynamadı.

Alman Wirtschafts Woche dergisinin Ağustos 2017 tarihindeki bir haberine gore de Mayıs 2017'de hisselerini sessiz sedasız bir şekilde oğlu Kevin David Lehmann'a devretti.

O dönemde 76 yaşlarında olan Günther Lehmann'ın toplam servetinin gene Forbes'a gore...Kaynak Bağlantısı : Patronların Dünyası

YORUMLAR

  • 0 Yorum