2 Dakikada Sarı Dişleri Bu Yöntemle Beyazlatın ve Ağız Kokusunu Yok Edin

İlk yöntemimizin malzemeleri kabartma tozu ve limon içeriyor.

2 Dakikada Sarı Dişleri Bu Yöntemle Beyazlatın ve Ağız Kokusunu Yok Edin
16 Nisan 2021 - 22:22
Ufak bir kasenin içerisinde yemek kaşığı kabartma tozu ve aynı ölçüdeki limon suyunu karıştırın ve temiz bir bez ile dişlerinize uygulayın. Birkaç dakika sonra durulayın ve farkı gözlerinizle görün. Çok fazla kullanmanız diş minesine zarar verecektir. 10 günde bir tekrarlayabilirsiniz. İkinci yöntemimiz için ihtiyacınız sadece elma sirkesidir. Asidik yapısı diş üzerinde biriken plak ve tortuları temizler. Tek yapmanız gereken ağzınızı elma sirkesiyle çalkalamaktır Ağzınızı çalkaladıktan sonra diş fırçanıza biraz elma sirkesi dökerek dişlerinizi sirke le güzelce fırçalayın ve birkaç dakika beklettikten sonra durulayın.

Dişleriniz ilk günkü gibi bembeyaz olacaktır. Kimyasallar ile dolu diş macunlarını kullanmak yerine evde kendi doğal diş macununuzu yapmaya ne dersiniz? Hem doğal hem de daha etkili olduğu kullanıcılar tarafından da onaylandı. Nasıl mı yapacağız? Hadi öğrenelim!Malzemeler: 4 yemek kaşığı ayçiçeği tohumu ,4 yemek kaşığı ıhlamur çiçeği ,1 litre su


Tüm malzemeleri bir tencereye alıp kaynatın ve suyunu çekip yoğunlaştığında süzün ve ardından dişlerinizi hazırladığınız bu doğal macun ile fırçalayın. Bir diğer yöntemimiz ise ağzınızı hindistan cevizi yağı ile gargara yapmaktır. 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile 10 dakika kadar gargara yapın ve sonrasında durulayın. Haftada bir kez, birkaç hafta boyunca uyguladığınızda farkı kendi gözünüzle göreceksiniz. Son yöntemimiz ise C vitamini zengini meyveler kullanarak diş beyazlatmak. Bu yöntemimiz belki de en kolayı. Çünkü tek yapmanız gereken domates veya çilek gibi C vitamini bakımından zengin olan meyveleri dilimleyerek dişlerinizin üzerine koymak ve 5 dakika beklettikten sonra durulamak. Ancak aynı limon suyu kullandığımız yöntemdeki gibi fazla kullanımı dişleri aşındıracaktır. Bu sebeple 10 günde birden fazla kullanmamaya özen gösterin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum