380 daireli siteye belediyeden şok tebligat: Bir gün içinde evlerinizi boşaltın!

Üsküdar Bulgurlu'da bulunan Altınköy 2 Sitesi'ne 7 Nisan'da tebligat gönderen Üsküdar Belediyesi, sitenin ‘maili indiham' doğrusu yıkılmaya, çökmeye eğilimli olduğu sebebi öne sürülerek en geç 8 Nisan

380 daireli siteye belediyeden şok tebligat: Bir gün içinde evlerinizi boşaltın!
09 Nisan 2021 - 03:14

Üsküdar Bulgurlu'da bulunan Altınköy 2 Sitesi'ne 7 Nisan'da tebligat gönderen Üsküdar Belediyesi, sitenin ‘maili indiham' doğrusu yıkılmaya, çökmeye eğilimli olduğu sebebi öne sürülerek en geç 8 Nisan sabahına kadar boşaltılmasını istedi.

Tebligatta yer edinen raporda sitenin boşaltılmasına, 10 bloktan oluşan sitenin 2019 senesinde A9 No'lu Blok için alınan risklidir raporu ile, 5 Nisan (3 gün ilkin) günü A6 No'lu blokta meydana gelen balkon çökmesi gerekçe yayınlandı.

SİTE RAPORDA, METRUK YAPI OLARAK YER ALDI

Raporda, İmar Kanunu 39. maddesinde belirtilen, ‘genel güvenlik ve asayiş bakımından çekince arz etmiş olduğu valilikçe tespit edilen metruk yapılar' kapsamında değerlendirilen site için “…Site sakinleri, çevre binalarda ikamet edenler, yayalar ve vasıta trafiği açısından tahlike arz etmekte ve binaların yıkılarak tehlikenin ortadan kaldırılması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

İKİ YIL ÖNCEKİ RAPORLA SİTENİN YIKILMAK İSTENDİĞİ İDDİASI 

Bu sabah fazlaca sayıda zabıta ve polis ekipleri vaka yerine giderek, sitedeki 380 daireden eşyalarıyla beraber evlerini terk etmelerini istedi. Belediyenin bu sonucuna tepki gösteren site sakinleri, evlerinin iki yıl önceki rapor gerekçe gösterilerek ellerinden alınmak istendiğini, ek olarak sitenin metruk bina statüsünde gösterilerek hukuksuz işlem yapıldığını ileri sürdü.

İdare mahkemesine başvuran site sakinleri, görevlilerin siteye girmesine izin vermediklerini, bunun üstüne görevlilerin evleri boşaltmaları için kendilerine yedi gün mühlet verdiklerini söylemiş oldu.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum