5 ÇOCUKLU ÇİFT, EBEVEYNLERİ ARABA KAZASINDA ÖLDÜKTEN SONRA BİR YILINI KORUYUCU AİLEDE GEÇİREN 7 KARDEŞİ EVLAT EDİNDİ

50 yaşındaki Pam Willis, 2019'da Facebook'ta bir ev arayan 1-12 yaşları arasındaki yedi erkek ve kız kardeşle ilgili bir hikayeyle karşılaştı.Çocuklar, söz konusu kazada öksüz kaldıktan sonra bir yıldan fazla bir süredir koruyucu ailede yaşıyorlardı. Pam, yüzlerine bir kez baktığında onları düşünmeden duramayacağını söyledi.

5 ÇOCUKLU ÇİFT, EBEVEYNLERİ ARABA KAZASINDA ÖLDÜKTEN SONRA BİR YILINI KORUYUCU AİLEDE GEÇİREN 7 KARDEŞİ EVLAT EDİNDİ
14 Nisan 2021 - 23:50 - Güncelleme: 15 Nisan 2021 - 17:20
Velilerle konuşan Pam, "Açıklayamam - sadece anneleri olmam gerektiğini biliyordum" dedi.Pam, makalesinde kocası Gary'yi etiketlemeye devam etti. Kaliforniya, Minfee'den, birlikte beş yetişkin çocuğu olan çift, geçmişte çocuklarını büyütmüştü, ancak kalıcı evlat edinme olasılığını hiçbir zaman ciddiye almamıştı.Pam, "Gary'nin bana çılgın olduğumu söyleyeceğini sanıyordum - emekli olmaya hazırlanıyorduk," dedi.

"Tanrı'nın yapmamızı istediği buydu."Yine de kaderin bu özel çift için özel bir yeri vardı. Sadece iki ay sonra Pam ve Gary yedi kardeşi, Adelino, 15, Ruby, 13, Aleecia, 9, Anthony, 8, Aubriella, 7, Leo, 5 ve Xander, 4'ü aldı.Ne yazık ki çocuklar büyük bir travma geçirmişlerdi, sadece anne ve babalarını kaybetmeleriyle değil.


Pam, merhum ebeveynlerinin bağımlılıkla mücadele ettiğini ve bunun sonucunda ailenin evsiz kamplarda yaşadığını öğrendi.“Küçüklerle bağlantı kurmak kolaydı. Çaresizce bir yuva istiyorlardı, ”dedi Pam.Ancak daha büyük olan iki çocuğa farklı şekilde yaklaşılması gerekiyordu.

"Gerçek olduğumuza pek güvenmediklerini düşünüyorum. Sanki biz de gidecektik, ”dedi Pam. "Hayatından bu kadar çok şey alındığı zaman güvenmenin çok zor olduğunu düşünüyorum. Ruby nasıl çocuk olunacağını bilmiyordu. Çok genç yaşta anne figürü olmuştu. "Çocukların yerleşmeye başlaması yaklaşık altı ay sürdü.Pam, "Bir gece, o zamanlar 7 yaşındaki çocuğum odamıza geldi," diye hatırladı.

"Ona 'Kötü bir rüya gördün mü?' Diye sordum ve o da 'Hayır, sadece senin hala burada olduğundan emin olmak istedim' diye cevap verdi."

YORUMLAR

  • 0 Yorum