AÇ KARNA SU İÇMENİN MUCİZELERİ!

Günde bol miktarda su içmenin faydaları saymakla bitmez. Ancak günde 1 ile 4 bardak arası aç karna su içmek ile bu faydaları artırmak mümkündür. Kahvaltıdan önce 1 veya 2 bardak su içmek vücudu toksinlerden kurtarır ve vücuttaki gereksiz maddelerden korur.

AÇ KARNA SU İÇMENİN MUCİZELERİ!
06 Haziran 2021 - 19:31
Güne su ile başlamak vücut metabolizmasını hızlandırır ve hastalıklardan korur. Geceleri vücut kendisini yenilemeye çalışır. Sabahları aç karna bir bardak su içilmesi atık maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlar. Alkol, tütün, kirlilik, kötü beslenme sonucunda vücuda giren zararlı maddelerin etkisi aç karna su içme ile azaltılabilir. Aç karna su içmek; bağırsak hareketlerini canlandırır ve bu sayede kabızlık önlenir. Lenf bezlerini ve bağırsak yolunu koruyarak kortizol değerlerini kontrol etmemizi sağlar. Bu sayede enfeksiyonlardan korunmuş oluruz.

Cilt sağlığı içinde oldukça faydalı olan su; aç karna 2 bardak içildiği takdirde cildin esnekliğini ve gerginliğini korur. Erken kırışıklıkların oluşmasını önler. Aç karna 2-3 bardak su içmek kilo verilmesini de sağlar. Yağ ve kalori yakımı sağlanır. Açlık hissini bastırır. Güne enerjiyle başlamanın yolu da aç karna su içmekten geçer. Uyku halini ortadan kaldırır ve yorgunluğu giderir. Aç karna en az 3 bardak su içmek midedeki asit düzeyini düşürmeye yardımcı olur. Gastrite sebep olan krampların giderilmesine yardımcı olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum