Açılışında sosyal mesafe kuralı ihlal edildi; marketin faaliyeti durduruldu

Sivas'ta bir marketin açılışa hususi indirimli ürünler satması dolayısıyla oluşan kalabalık, polis tarafınca yeni tip Koronavirüs (Covid-19) kurallarının ihlal edilmesi sebebiyle dağıtıldı

Açılışında sosyal mesafe kuralı ihlal edildi; marketin faaliyeti durduruldu
09 Nisan 2021 - 00:28

Sivas'ta bir marketin açılışa hususi indirimli ürünler satması dolayısıyla oluşan kalabalık, polis tarafınca yeni tip Koronavirüs (Covid-19) kurallarının ihlal edilmesi sebebiyle dağıtıldı. Valilik, sosyal mesafe kuralı ihlal edilen marketin faaliyetini durdurdu.

Mimar Sinan Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda bir market, günler öncesinden açılışa hususi indirimli ürünler satacağını duyurunca fazlaca sayıda yurttaş sabahın erken saatlerinde marketin önüne geldi. Açılışta, Koronavirüs kurallarının ihlal edilmesi sebebiyle bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

Market yetkilileri bir süre içeriye sınırı olan sayıda alan kişi aldı, polis ekipleri de vatandaşları sık sık sosyal mesafeye uymaları mevzusunda uyardı. Polis, vatandaşları kamera ile kayıt altına alarak cezai işlem uygulanacağını söylemiş oldu.

Vatandaşların uyarılara riayet etmemesi üstüne polis ekipleri, Valilik kararıyla marketin faaliyetini geçici durdurup, vatandaşları uzaklaştırdı.

İş yerine sosyal mesafe kurallarına uyulmaması sebebiyle cezai işlem uygulanması için polis tarafınca tutanak tutuldu.Kaynak Bağlantısı : T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum