Age of Empires IV, oyunculara tarih öğretecek

İlk olarak 1997'de oyun hayatına merhaba diyen Age of Empires'ı Microsoft ve Relic Entertainment bir adım daha ileriye götürmek istiyor ve oyuncularına zamanı bilgiler içeren videolar sunmaya hazırlan

Age of Empires IV, oyunculara tarih öğretecek
11 Nisan 2021 - 14:23

İlk olarak 1997'de oyun hayatına merhaba diyen Age of Empires'ı Microsoft ve Relic Entertainment bir adım daha ileriye götürmek istiyor ve oyuncularına zamanı bilgiler içeren videolar sunmaya hazırlanıyor.

İlk çıktığından Taş Devri'nde süregelen oyun dördüncü oyunuyla Orta Çağ'a odaklanacak. Oyun ekibi ek olarak sesler vasıtasıyla da zamanı hissettirmeye çalışacak. Başlangıçta medeniyetler, dillerinin eski versiyonlarında konuşuyor olacaklar.

Mesela, İngilizce olarak oynuyorsanız, muhtemelen oyunun başlangıcında konuşulanları anlayamayacaksınız, şundan dolayı günümüz oyuncuları tarafınca tanınmayan bir İngilizce versiyon kullanılıyor olacak. Sadece, ilerledikçe, oyundaki medeniyetler geliştikçe onların söylediklerini daha da anlamaya başlayacaksınız. Benzer şekilde müzikte de aynı durumu gözlemleyebileceksiniz. Uygarlığınız ilerledikçe tam bir orkestrayı yakalayabileceksiniz.

Oyunun bu yıl güz aylarında çıkması planlanıyor.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum