AK Parti ve MHP'den 'mutant virüs' önergesine ret

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Yürekli’un 18 Şubat tarihinde TBMM’ye sunmuş olduğu önergede yeni varyantların, doğru önlemler alınmadığında eski virüslerin yerini almasının ihtimaller içinde old

AK Parti ve MHP'den 'mutant virüs' önergesine ret
03 Mart 2021 - 22:52

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Yürekli’un 18 Şubat tarihinde TBMM’ye sunmuş olduğu önergede yeni varyantların, doğru önlemler alınmadığında eski virüslerin yerini almasının ihtimaller içinde olduğu belirtilerek, vatanımızda aşılara dirençli Cenup Afrika varyantının yanında önceki virüse nazaran daha bulaşıcı olduğu değerlendirilen İngiltere ve Brezilya varyantının da tespit edilmiş olduğu hatırlatılmıştı.

AKP VE MHP ‘RED’ OYU VERDİ

Bu kapsamda meclis araştırması açılması önerisi sunulmuştu. Önergede şu ifadelere yer verilmişti:

“Yeni mutant virüslerin yol açabileceği salgın dalgalarının engellenmesi için doğru yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi, aşı tedarikinde ve aşılama süreçlerinde yaşanmış olan sorunların tespiti ve çözümler bulunması, engelleme önlemlerinin doğru uygulanması ve doğru esneme şekillerinin araştırılmasına ek olarak, bu politikaların yurt dışındaki muadilleri ile kıyaslanarak ülkemize uygun çözümler geliştirilebilmesi amacıyla Anayasa’ın 98. Maddesi TBMM İçi Tüzüğü’nün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederim.”

Araştırma önergesi AK Parti ve MHP’nin verdiği oylar neticesinde kabul edilmedi.

https://twitter.com/iyipartitbmm/status/1367131189216174080

Kaynak Bağlantısı : https://www.karar.com/ak-parti-ve-mhpden-mutant-virus-onergesine-ret-1607807

YORUMLAR

  • 0 Yorum