Akaryakıtta tavan fiyatlara zam

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK),17 Mart'ta akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geçmişti

Akaryakıtta tavan fiyatlara zam
09 Nisan 2021 - 11:09

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK),17 Mart'ta akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geçmişti. Bu çerçevede EPDK benzin ve motorinin hangi ilde ne kadara satıldığını web sitesi üstünden açıklamıştı. Tavan fiyat uygulamasında belirlenen sayılara bugünden itibaren zam geldi.

Bazı illerde benzinin litre fiyatına 3 kuruşa kadar zam gelirken bazı illerde ise değişim yapılmadı. Aynı şekilde motorinin litre fiyatına gelen zam da bazı illerde 3 kuruşu buldu.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR’DE FİYATLAR

Uygulamanın başladığı 18 Mart’ta İstanbul Anadolu yakasında benzinin litresi için belirlene 7.08 TL’lik fiyat bugünden itibaren 7.09 TL’ye çıktı. Motorinin litre fiyatı ise 6.44 TL’den 6.45 TL’ye çıktı. Avrupa yakasında ise benzin ve motorin tutarları değişmedi.

İzmir’de benzin ve motorin fiyatlarında bir değişim olmadı. Benzinin litresi 18 Mart’ta açıklanmış olduğu benzer biçimde 7.16 TL’den satılırken, motorinin litresi de 6.52 TL’den satılıyor.

Ankara’da ise benzin ve motorinin litresine 2 kuruş zam yapılmış oldu. Benzin tutarları Ankara’da 7.13 TL’den 7.15 TL’ye, motorin tutarları ise 6.49 TL’den 6.51 TL’ye çıkarıldı.

81 ilin bugünden itibaren geçerli olan güncel fiyat sıralaması EPDK’nın web sitesinden yayımlandı.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum