Akşener: İtalya Başbakanı'nın Erdoğan'a posta koymasına müsaade etmeyiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de gösterilen Çalar Saat programında gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı

Akşener: İtalya Başbakanı'nın Erdoğan'a posta koymasına müsaade etmeyiz
09 Nisan 2021 - 12:23

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de gösterilen Çalar Saat programında gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

* İtalya Başbakanı da çıkıp Erdoğan’a posta koydu. O postaya da karşı koyarız biz. Biz rekabet edebiliriz, demokrasi kanalıyla iktidarı değiştirebilmek için yurttaşlarımıza bu tarz şeyleri izah edebiliriz fakat İtalyan Başbakanı’nın Erdoğan’a posta koymasına müsaade etmeyiz. Fakat Sayın Erdoğan buna müsaade edecek şimdi. Kısa sürede o masaya oturmazlarsa, göreceğiz.

* Tayyip Erdoğan'ı ordu eliyle, emeklisi, muvazzafı yada silahlı siyaset eliyle, göndermeye yönelik bir tutumun karşısında oldukca net yer alırım. Birincisi bu. Bu zihniyetle savaşım normal olarak siyasetçinin işidir, demokrasiyle, sandıklar.

* Bizi beğenmeyen arkadaşlarımız siyasal partiler kurabilirler, nitekim kuruyorlar, oralarda yer alabilirler, rekabet edebilirler.

*Ha, Tayyip Erdoğan gitsin de hangi yoldan giderse gitsin, bu benim için mümkün değil. Ulusal iradenin muhatabı siyasetçidir. Siyasetçinin muhatabı da siyasetçidir.

*İstanbul sekil bir a, bu tutumun sonucudur. Ankara biçim 2 a, o da bu tutumun bu zihniyet değişimin, yurttaş eliyle sandıkta olabileceğini net bir halde ispatlayan sonuçlardır. Burada durmaya devam edeceğiz.

KANAL İSTANBUL TEPKİSİ

* Su problemi karşımızda, Covid-19 almış başını gidiyor. Biz pandemiyle birlikte sıhhatli gıdaya ulaşmanın ne kadar mühim bir şey bulunduğunu öğrendik. Parayla alamayacağımız şeylere doğru gidiyoruz. İklim parayla alamayacağımız bir şey” diyen Akşener, şöyleki devam etti:

* Örnek olarak Kanal İstanbul bu söylediğim mevzuları son aşama negatif etkileyen bir gelişme olmasına karşın siz şimdi o doğayı mahvedecek, doğayı tahrip edecek, Marmarayı fosseptik çukuruna çevirecek bir projeyi niçin hayata geçiriyorsunuz? Sayın Erdoğan'ın torunları da buradan zarar görecek. Bundan iyi mi bir ulusal menfaatimiz var anlam vermek mümkün değil.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum