Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6521 öğrencinin YKS ücretini ödedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kentte toplumsal yardım alan ailelerin ve pandemi sebebiyle kapanan sektör çalışanlarının evlatlarının Yükseköğretim Kurumları Imtihanı (YKS) ücretleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6521 öğrencinin YKS ücretini ödedi
02 Mart 2021 - 17:22

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kentte toplumsal yardım alan ailelerin ve pandemi sebebiyle kapanan sektör çalışanlarının evlatlarının Yükseköğretim Kurumları Imtihanı (YKS) ücretlerini ödeyeceklerini duyurmuştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi, başvuruda bulunan ve şartları tutan 6521 öğrencinin YKS ödemesini yatırdı. Gençlere, talebe harçlıklarıyla beraber toplam 300’er TL nakit ödeme gerçekleştirildi.

   Başkan Yavaş şimdi de toplumsal yardım alan ailelerin ve pandemi sebebiyle kapanan sektör çalışanlarının evlatlarının Yükseköğretim Kurumları Imtihanı (YKS) ücretlerini ödedi.

6521 öğrenciye toplam 300 TL nakit ödeme yapılmış oldu 

 Şubat ayında yapmış olduğu duyuruyla toplumsal yardım alan ailelerin ve pandemi sebebiyle kapanan sektör çalışanlarının evlatlarının YKS ücretlerini ödeyeceklerini açıklayan Mansur Yavaş, bu vatandaşlara kısa ileti yolu ile müracaat formu oluşturmaları çağrısında bulunmuş oldu.  Müracaat oluşturan ve şartları tutan 6521 öğrenciye ödemeleri, harçlıklarıyla beraber toplam 300 TL nakit olarak adlarına yatırıldı.

Mevzuyla ilgili olarak toplumsal medya hesaplarından izahat icra eden Mansur Yavaş, “Toplumsal yardım alan ailelerin ve pandemi sebebiyle kapanan sektör çalışanlarının evlatlarının YKS ücretlerini karşılayacağımızı söylemiştik. Başvuran 6521 evladımızın imtihan ücretlerini harçlıklarıyla birlikte hesaplarına yatırdık.  Yarınların umudu gençlerimize başarılar arzuluyorum” ifadelerini kullandı.

  

 

 

 

Kaynak Bağlantısı : https://t24.com.tr/haber/ankara-buyuksehir-belediyesi-6521-ogrencinin-yks-ucretini-odedi,936520

YORUMLAR

  • 0 Yorum