AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Açık Lise sonuçları için ipucu veren tarih…

Liseyi dışarıdan tamamlamak isteyenlerin katılmış olduğu AÖL peşinden öğrenciler açık lise imtihan sonuçlarının açıklanacağı zamanı araştırıyor

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Açık Lise sonuçları için ipucu veren tarih…
06 Nisan 2021 - 09:25

Liseyi dışarıdan tamamlamak isteyenlerin katılmış olduğu AÖL peşinden öğrenciler açık lise imtihan sonuçlarının açıklanacağı zamanı araştırıyor. AÖL imtihan neticeleri için tarih hemen hemen belli olmadı sadece Nisan ayının ikinci haftası açıklanması umut ediliyor.

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL neticeleri için MEB tarafınca hemen hemen bir resmi duyuru yapılmadı sadece eski sınavlar göz önüne alındığında 10 gün içinde açıklanması umut ediliyor. Son meydana getirilen imtihan 1 Mart tarihinde tamamlanmış, AÖL imtihan neticeleri 11 Mart'ta erişime açılmıştı.

AÖL SINAVI DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK

* Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 sual sorulacak, her doğru cevabın puan kıymeti 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

* Değerlendirme her ders için ayrı olmak suretiyle 100 (yüz) tam puan üstünden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her sual eşit puan ağırlığına haiz olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

* Imtihan sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış yanıt sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.

* Yanıt anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Imtihan Kurulu sonucu ile belirlenmesi hâlinde sual/sorular iptal edilmeyecek, sual/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu sual/sorular dâhil edilecektir.

* Değerlendirme esnasında hatalı sual/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin tekrardan saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum