Apex Legends, ''Hilecilerin'' Etkilediği Oyunlardaki Puan Kayıplarını Engelleyecek

Rekabetçi FPS dünyasının ilk günlerinden beri oyun dünyası hileciler ile karşı karşıya

Apex Legends, ''Hilecilerin'' Etkilediği Oyunlardaki Puan Kayıplarını Engelleyecek
08 Nisan 2021 - 13:37

Rekabetçi FPS dünyasının ilk günlerinden beri oyun dünyası hileciler ile karşı karşıya. Dünyanın en güvenli oyunları olarak vasıflandırılan pek oldukca isim bile bu hilecilerden kendisine düşen oranı almış durumda. Apex Legends da bu oyunlardan biri ve çıkış yapmış olduğu günden beri hileciler ile uğraşıyor.

Respawn bu hileciler için mühim adımlar atıyor olsa da problem hala pek oldukca oyuncunun başını ağrıtıyor. Bu sebeple geliştirici ekip, Respawn Responds isminde video serisinin yeni bölümünde bu mevzuya dikkat çekti. Oyunun Baş Tasarımcısı Jason McCord, hilecilerle açtıkları savaşı "detay vermeden" değerlendirdi.

Fakat bu konuşmadaki aslolan tema, hilecilerden etkilenen oyunlar oldu. Bildiğiniz suretiyle oyunda bir hilecinin bulunuyor olması, öteki oyuncular için büyük bir problem. Hele ki rekabetçi oyunlarda hileciler yüzünden oyun yitirmek baş ağrıtabiliyor.

Bu mevzuya değinen McCord, Respawn'ın şu sıralarda "hilecilerden etkilenen oyunlar" üstünde çalıştığının altını çizdi. Bu emek harcama ile beraber, size puanınızı iade eden bir sistemin temeli atılacak. Kısaca oyunda hileci tespit edildiğinde kaybettiğiniz puanlarınız size iade edilebilecek.

Sistem kulağa oldukça hoş geliyor olsa da şimdilik bunun için bir süre beklememiz gerekecek.Kaynak Bağlantısı : Oyun Gezer

YORUMLAR

  • 0 Yorum