Apple CEO'sundan 'sürücüsüz araç' açıklaması

Apple CEO'su Tim Cook, firmanın sürücüsüz vasıta sektörüne gireceği yönündeki iddiaları açıkça kabul etmese de "Otonomiyle yapabileceğiniz pek fazlaca şey var, Apple'ın da ne yapacağını göreceğiz" açı

Apple CEO'sundan 'sürücüsüz araç' açıklaması
06 Nisan 2021 - 12:14

Apple CEO'su Tim Cook, firmanın sürücüsüz vasıta sektörüne gireceği yönündeki iddiaları açıkça kabul etmese de "Otonomiyle yapabileceğiniz pek fazlaca şey var, Apple'ın da ne yapacağını göreceğiz" açıklamasında bulunmuş oldu.

ABD merkezli teknoloji devi Apple hakkında 'sürücüsüz vasıta piyasasına gireceği' yönünde bugüne dek fazlaca sayıda iddia ortaya atılmıştı.

Sputnik'in aktardığına bakılırsa şirket CEO'su Tim Cook, New York Times'ta dün gösterilen röportajında sürücüsüz araçları 'Apple için ideal bir eşleşme' olarak nitelendirdi.

Kara Swisher’ın podcast programına konuk olan Cook, "Otonom araçlar robottur, ve bu yüzden otonomiyle yapabileceğiniz pek fazlaca şey var, Apple'ın da ne yapacağını göreceğiz" açıklamasında bulunmuş oldu. Cook ek olarak, sürücüsüz otomobil ve otonom teknolojilerin geleceğin 'çekirdek teknolojisi bulunduğunu' söylemiş oldu.

"Donanımı, yazılımı ve hizmetleri birbirine entegre etmeyi ve kesişme noktalarını bulmayı seviyoruz şundan dolayı sihrin burada gerçekleştiğini düşünüyoruz" diyen Cook, açık ifadeler kullanmasa da Apple'ın sürücüsüz otomobil teknolojisiyle yeni projelere imza atabileceğini ima etti.

Japon Nissan ile Koreli Hyundai şirketleri ise, şubat ayında sürücüsüz araçlarla ilgili olarak 'Apple ile ortaklık kurma ihtimallerine' ilişkin haberleri reddetmişlerdi.

"TESLA İNANILMAZ BİR İŞ ÇIKARDI"

Tesla ile ilgili de açıklamalarda bulunan Cook, şirkete 'hayranlık duyduğunu' söylemiş oldu:

"Tesla, elektrikli vasıta alanında yalnız liderliği sağlamakla kalmayıp, uzun süre süresince liderliğini sürdürerek inanılmaz bir iş çıkardı."

"APPLE ÇOK KÜÇÜK BİR KISMINI ALIYOR"

Söyleşide ek olarak, Apple ile ilgili 'uygulama mağazaları üstünde denetim kurduğuna ilişkin' iddialar da konuşuldu. ABD'de Apple'ın App Store'dan almış olduğu hisse sebebiyle çıkan tartışmayı yorumlayan Cook, "App Store'un ekonomik bir mucize olmadığını iddia etmenin zor bulunduğunu düşünüyorum. Apple, yılda yarım trilyon doları aşan bir iktisat yapmaya destek oldu ve ortaya çıkardığı yenilikler...Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum