Arzu Aygün'ün öldürülmesi soruşturmasında yeni gelişme

Atakum ilçesinde, geçen yıl 17 Aralık’ta evden çıkan 2 çocuk anası Arzu Aygün, tekrar geri dönmedi

Arzu Aygün'ün öldürülmesi soruşturmasında yeni gelişme
05 Nisan 2021 - 15:08

Atakum ilçesinde, geçen yıl 17 Aralık’ta evden çıkan 2 çocuk anası Arzu Aygün, tekrar geri dönmedi. Aygün’ün yakınları Denizevleri Polis Merkezi’ne giderek yitik başvurusunda bulunmuş oldu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yitik Ofis Amirliği ekipleri, Aygün'ü bulmak için emek verme başlattı. Polis ekipleri, Aygün ile bir süre birlikteliği bulunmuş olduğu öne sürülen Muharrem Coşkun dahil, 5 kişinin ifadesine başvurdu.

Coşkun emniyette alınan ifadesinde Aygün’ü tabanca ile vurarak öldürdüğünü ve cesedinin Terme ilçesine bağlı Kozluk Mahallesi’nde ormanlık alana attığını itiraf etti. Bunun üstüne bölgeye sevk edilen takımlar, 28 Ocak’ta, Aygün’ün cansız bedenine ulaştı. Gözaltına alınan Coşkun ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

380 SAYFALIK TELEFON KAYDI İNCELENECEK

Arzu Aygün’ün ailesi, olayın peşinden Muharrem Coşkun’un cinayeti tek başına işleyemeyeceğini, bir yada birden fazla şüphelinin Coşkun’a yardım etmiş olabileceğini öne sürdü.

Savcılık Arzu Aygün ile Muharrem Coşkun’un vakadan kısa bir süre ilkin başlayıp cinayetin islendiği tarih ve sonrasına ilişik telefon dinleme kayıtlarını talep etti. Savcılık 380 sayfayı kabul eden telefon kayıtlarını araştırma altına aldı.

OTOPSİ RAPORU SONRASI İDDİANAME DÜZENLENECEK

Aygün'ün cansız bedeni Trabzon Adli Tıp Kurumu'nda meydana getirilen ön otopsisinin peşinden memleketi olan Terme ilçesine bağlı Köybucağı Mahallesi'ne defnedildi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Aygün'ün kati ölüm sebebinin belirlenmesi için bulgu ve delilleri İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Rapor sonrası tutuklu sanık Coşkun hakkında iddianame düzenlenecek. (DHA)Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum