Avrupa Şampiyonu milli halterci Muhammed Furkan Özbek, yurda döndü

Rusya'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda koparmada bronz, silkmede ve toplamda altın madalya kazanan ulusal sporcu Muhammed Furkan Özbek, yurda döndü

Avrupa Şampiyonu milli halterci Muhammed Furkan Özbek, yurda döndü
09 Nisan 2021 - 04:26

Rusya'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda koparmada bronz, silkmede ve toplamda altın madalya kazanan ulusal sporcu Muhammed Furkan Özbek, yurda döndü.

Türk Hava Yollarının (THY) uçağıyla Rusya'nın başkenti Moskova'dan ulusal ekip kafilesiyle İstanbul Havalimanı'na gelen Muhammed Furkan, gazetecilere açıklamada bulunmuş oldu.

Şampiyonadan altın madalyayla devrin gururunu yaşadığını özetleyen ulusal sporcu, bir sonraki hedefini olimpiyatlar olarak belirlediğini açıkladı.

Organizasyon süresince Türkiye'yi oldukça özlediğini vurgulayan Muhammed Furkan, şunları kaydetti:

"Olimpiyat ve Avrupa kampı sürecinde bizlere destek olan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve kulüp müdürümüz Mansur Yavaş Beye, genel müdürümüze ve alın teri döken tüm yetkililere desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Ülkemizi oldukça özledim. Havasına, suyuna alıştığımız bir ortam neticede. El memleket soğuk, yiyecekleri başka. Kendi memleketimiz bir tane. Şu anda olimpiyat kotasını bekliyoruz. Kota neticeleri açıklandıktan sonrasında programımız çizilecek. Birazcık da dinleneceğiz. Bunun yanında ekstradan idmanlarımızı sürdüreceğiz inşallah. Tüm idmanlar ve emek harcamalar hocalarımız tarafınca en iyi şekilde hazırlanacak."

Halter Ulusal Ekip Antrenörü İsa Makal ise talebesi Muhammed Furkan ile ekip olarak gurur duyduklarını ve ileride daha büyük hedeflere ulaşacağından kuşkularının bulunmadığını söylemiş oldu.

Turnuvadan ilkin uzun ve sıkıntılı bir kamp periyodu geçirdiklerini ve kampın verimini de Avrupa şampiyonasındaki altın madalyalarla süslediklerini ifade eden Özbek, "Muhammed'le başlamış olan bir süreç öteki sporcularımızla da devam etti. Bu başarıda da hiçbir şeyin tesadüfü olmadığını görmüş olduk. İnşallah daha büyük başarıları da olimpiyatlarda madalya alarak taçlandıracağız. Beklentilerimiz ve çalışmalarımız bu yönde olacak. Sporcularımız Ankara'da birazcık aileleriyle vakit geçirip dinlenecekler. Sonrasında da yeni bir program oluşturulup kamp süreçlerini devam...


Kaynak Bağlantısı : Sporx

YORUMLAR

  • 0 Yorum