Aynı yerde aşı olan 11 kişide ağır semptomlar çıktı: Aşı alanı kapatıldı

31 milyondan fazla insanda corona virüsü vakasının tespit edilmiş olduğu ABD’de aşılama süreci büyük bir hızla devam ediyor

Aynı yerde aşı olan 11 kişide ağır semptomlar çıktı: Aşı alanı kapatıldı
09 Nisan 2021 - 08:56

31 milyondan fazla insanda corona virüsü vakasının tespit edilmiş olduğu ABD’de aşılama süreci büyük bir hızla devam ediyor. Fakat Colorado’daki bir aşı merkezinde Johnson & Johnson’ın geliştirdiği aşıyı olan 11 kişide ağır semptomların ortaya çıkması bölgede ürkü yarattı.

Colorado’daki Dick’s Sporting Goods Park’ta kurulan aşı merkezine giden ve aşı olan 11 kişinin kısa bir süre sonrasında fenalaşması yetkilileri harekete geçirdi. Bir süre ilkin onaylanan Johnson & Johnson’ın aşısını olanlarda müde bulantısı, baş dönmesi şeklinde yan etkilerin görülmesi üstüne aşı merkezi kapanmış oldu.

Denver Post gazetesinde yer edinen haberde bu kişilerden ikisinin hastaneye kaldırıldığını açıklarken 9 kişinin ise aşı merkezinde tedavi altına alındığı açıklandı. ABD’li yetkililer tek dozluk aşıdan sonrasında bu şekilde bir durumun düzgüsel karşılanabileceğini belirterek, “Bugün Commerce City’de aşılanan kimsenin kaygı etmesine gerek yok. Aşıdan sonrasında semptom olması düzgüsel” açıklamasını yapmış oldu.

Aşı sürecini yöneten Kevin Massey, “O gün 1700’den fazla insan corona virüsü aşısı oldu ve bunlardan 11’i hastalığa yakalandı. Hastalanma oranı yüzde 0.8” dedi.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum