Barışmak için buluşan iki aile silahla çatıştı: 6 yaralı

İZMİR’in Konak ilçesinde çocuk kavgasına aile büyüklerinin katılmasıyla çıkan gerginliğin sona erdirilmesi amacıyla meydana getirilen girişim sonucu iki aile barışmak amacıyla bir araya geldi

Barışmak için buluşan iki aile silahla çatıştı: 6 yaralı
06 Nisan 2021 - 06:52

İZMİR’in Konak ilçesinde çocuk kavgasına aile büyüklerinin katılmasıyla çıkan gerginliğin sona erdirilmesi amacıyla meydana getirilen girişim sonucu iki aile barışmak amacıyla bir araya geldi. Taraflar içinde çıkan münakaşa aniden tabanca ve pompalı tüfeklerin kullanıldığı kavgaya dönüştü. Tabanca sesleri çevrede kaygı yaratırken, vakada 2’si ağır 6 şahıs yaralandı, 2 şüpheli gözaltına alındı.

ÇOCUKLARIN KAVGASI BÜYÜDÜ

Vaka, dün saat 23.00 sıralarında Zafertepe Mahallesi 536 Sokak’ta meydana geldi. İddiaya gore, geçtiğimiz günlerde iki aileye mensup çocuklar içinde çıkan kavgaya büyükler de karışınca gerginlik yaşandı. Aradaki husumetin büyümemesi için çevredeki ortak arkadaşlarının girişimi ile iki aile barışmak amacıyla bir araya geldi. Sulh görüşmesi esnasında taraflar arasındaki gerginliğin artmasıyla sözlü münakaşa başladı. Hakaret eden aile fertleri, arkasından tekme-yumruk darbeleriyle birbirlerine hücum etti.

İKİSİ AĞIR YARALI

Aileleri barıştırmak amacıyla buluşturan yakınlarının ayırmaya çalışmasına karşın tekme ve yumruklu kavga, aniden bıçak ve silahların kullanıldığı çatışmaya dönüştü. Pompalı tüfek ve tabanca ile oluşturulan ateş sonucu Muhammet B. (27), Zübeyde B. (22), Hamide B. (62), Serkan İ. (32), Burhan B. (21) ve Ramazan Y. (44) vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden saçma ve mermilerle yaralandı.

4 KİŞİ SAÇMA İLE 2 KİŞİ İSE MERMİ İLE YARALANDI

Çevrede oturanların ürkü ve korku yaşamış olduğu vaka yerine suç duyurusu üstüne oldukca sayıda sıhhat ve polis ekipleri sevk edildi. Vaka yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini alırken, yaralıların bazıları ambulans ile bazıları ise vatandaşlar tarafınca hastanelere götürüldü. İzmir Yazman Çelebi Üniversitesi Mustafa Kemal Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Ramazan Y. ve Hamide B.’nin ayağından, Zübeyde B. ve Muhammed B.’nin göğsünden saçma ile yaralandığı öğrenildi. Sıhhat Bilimleri Üniversitesi(SBÜ) Bozyaka Eğitim...Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum