Bayraklı'da 30 bin aileye sosyal yardım

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeliyle bir araya geldi

Bayraklı'da 30 bin aileye sosyal yardım
08 Nisan 2021 - 09:48

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeliyle bir araya geldi. Sandal, “Yeni bir kenti beraber inşa ederken bunun en mühim parçası sizsiniz. Bu kentin size ihtiyacı var, bizim size ihtiyacımız var. Tek isteğimiz işinizi huzurla, mutlulukla doğru yapın, ikimiz de üzerimize düşeni yapalım. Emekleriniz bizim için oldukça kıymetli. Sizinle onur duyuyorum” dedi. Göreve geldiğinden itibaren uygulanmaya başlanan tutum tedbirlerine devam edeceklerini vurgulayan Başkan Sandal, “Bu kentin imkanları tutum ve doğru yönetimle tüm sorunları çözmeye yeter” diye konuştu. Sandal, “Kamu görevini doğru algılamalıyız. Siz gece gündüz emek harcayarak, alın terinizle ailenizin, evinizin nafakasını kazanıyorsunuz, emeğinizin karşılığını, hakkınızı alıyorsunuz. Bu mevzuda kimsenin hiç kimseye minneti yok. Temizlik ve Fen İşlerinde çalışan arkadaşlarımız benzer biçimde siz bu belediyenin direğisiniz” dedi.

ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Sandal, “Çalışanlarımızla imzaladığımız toplu sözleşme ile İzmir'de personel reformu icra eden tek belediyeyiz. En üst birimden ücret alanlar, en alt birimdeki çalışanların işini yapıyordu. Temizlik işçilerimiz, park bahçelerdeki arkadaşlarımız, öteki arkadaşlarımız belediyenin aslolan cefasını çekerken en alt gruptaki maaşları aldılar. Sahada çalışan, emek veren, gecesini gündüzüne katan arkadaşlara mesai verilmedi, evde oturan dostlar mesai aldılar. Bunlar kabul edilebilir işler değil. Buna müsaade etmedik ve düzelttik. Biz hak, hukuk, hakkaniyet içinde işimizi adam benzer biçimde yapmanın derdindeyiz. Kimin ne dediğinin bir önemi yok, her koşulda çalışan her emekçi arkadaşımın sonuna kadar arkasında olacağım. Doğru duruş, hak, hukuk ve adaletten bahsediyorsak; ahlaklı, vicdanlı olmak zorundayız. Bu mevzuda bildiğimiz yoldan asla geri adım atmayacağız. Mühim olan çalışandan yana eksiklikleri gidermekle ilgili meydana getirilen çalışmalarda lüzumlu iradeyi ortaya koymaktır. Ikimiz de bunun gereğini yaptık” dedi.

EMEK MÜCADELESİNDEN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ

Belediyelerin emek verme ve üretme bölgeleri bulunduğunu ifade eden Başkan Sandal, “Niçin tutum yapıyoruz? Maaşlarınızı zamanında alabiliyorsanız, borçlarımızı ödeyebiliyorsak, öteki işlerimizi, yatırımlarımızı yapabiliyorsak, hak eden arkadaşlara haklarını iade edebiliyorsak bu tarz şeyleri tasarrufla sağlıyoruz. Birçok şey düşünüyoruz fakat bunların süresi var. Yasal mevzuatlar süre alabiliyor. Tutum halletmeye devam edeceğiz,...Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum