CAMDAKİ KIZ ADINI NEREDEN ALIYOR? CAMDAKİ KIZ ASLINDA NE?

Camdaki kız adını nereden alıyor? Bu isim ne ve nereden geliyor? Haberimizin devamında bunların bilgileri bulunmaktadır.

CAMDAKİ KIZ ADINI NEREDEN ALIYOR? CAMDAKİ KIZ ASLINDA NE?
17 Mayıs 2021 - 17:29
Camdaki Kız adını nereden alıyor? Camdaki kız, Nalan adındaki bir kızın fanus gibi olan hayatını anlatıyor. Yaşantısı sürekli camdan dışarısını izlemekle geçmiş bir kızın hikayesini anlatmaktadır. Çok küçük yaştan itibaren her şeyi olmasına rağmen annesi ve babası tarafından sevgisiz ve fazla disiplinli bir şekilde büyütülmüştür.
İlkokulda yaşadığı travmalar yüzünden zeka geriliği olduğu söylenen fakat iç mimar olarak zekasını ortaya koymuş Nalan’ın geçek hayat hikayesini anlatıyor dizi. Son yıllarda ‘Masumlar Apartmanı’, ‘Doğduğun Ev Kaderindir’, ‘Kırmızı Oda’ gibi uyarlama diziler arasına daha çok yeni eklenmiş olsa da gerek konusu, gerek oyuncularıyla çok fazla ilgi çekmiştir.Camdaki Kız aslında ne?

Nalan varlıklı ama aynı zamanda fazla tutucu bir ailede büyümüş genç bir kadın. Nalan’ın anne baba olarak bildiği insanlar aslında Nalan’ın anneanne ve dedesi. Nalan’ın annesi Güneş’dir. Dayısının Güneşlerin evlerine gelmesiyle hayatları değişiyor ve Güneş dayısından hamile kalıyor. Anneanne ve dede bunu fark etmeden dayı evden kaçıp uzaklara gidiyor.

Güneş Nalan’a hamile kalıyor ve çocuğu aldıramayacak kadar ilerlemiş oluyor hamilelik. Güneş, Nalan’ı doğururken ölüyor. Ankara’da yaşayan anneanne ve dede için ortaokul çağındaki kızlarının doğum yaparak ölmesi utanç sayılıyor o dönemlerde aile İstanbul’a göç ediyor. Bu olaydan dolayı anneannesi Nalan’da aynı acıları yaşamasın diyedir ki onu çok sert ve katı kurallar içinde büyütülüyor. Nalan’ın hayatı hep camın karşısında hayaller kurarak geçiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum