Coşkun Sabah, 1 milyon liralık yatırımla tavuk çiftliği kurdu

Müzisyen Coşkun Sabah, arkadaşı Özkan Özadalı ile beraber, Eskişehir'in Tepebaşı ilçesine bağlı Emirceoğlu Mahallesi'nde ortalama 1 milyon liralık yatırımla, 1780 metrekarelik tavuk çiftliği kurup, 15

Coşkun Sabah, 1 milyon liralık yatırımla tavuk çiftliği kurdu
08 Nisan 2021 - 13:09

Müzisyen Coşkun Sabah, arkadaşı Özkan Özadalı ile beraber, Eskişehir'in Tepebaşı ilçesine bağlı Emirceoğlu Mahallesi'nde ortalama 1 milyon liralık yatırımla, 1780 metrekarelik tavuk çiftliği kurup, 15 bin tavukla yumurta üretimine başladı.

Tesisin açılışına katılan Coşkun Sabah, arkadaşı ve bununla beraber ortağının tavsiyesiyle bu işe girdiğini belirterek, “Ortağım Özkan Bey bana düşünce verdi. Bunun güzel bir meslek bulunduğunu, hakkı ile yapıldığı taktirde netice alacağımızı söylemiş oldu. İyi ki de yapmışım. Burada 15 bin tavuk var. Bu sektöre girdiğim için oldukça mutluyum. Devletimizin de hayvancılığa oldukça büyük bir ilgisi, desteği var. Eskiden, 'Hani Coşkun var ya sanatçı, besteci Coşkun' derlerdi. Şimdi ise 'Yumurtacı Coşkun' diyecekler." dedi.

“MÜZİSYENLİK TABİİ Kİ BİTECEK DEĞİL”

Sanatçı arkadaşlarının, yapmış olduğu bu işe özendiklerini ifade eden Sabah, şu şekilde devam etti:

“Bu iş aslına bakarsak latife ile başladı. Özelikle sanatçı dostlarım da imrendi diyebilirim. Fazlaca pozitif yönde buluyorlar. Pandemi ile birlikte artık müzisyenlik, sanatçılık, şarkıcılık bitti. Hayatımızın bir başka türlü idame olması lazım. Daha da ileri gitmeyi düşünüyorum. Ortağım Özkan Bey ile beraber ihracat da düşünüyoruz. Müzisyenlik doğal ki bitecek değil. Şarkılarımız ve bestelerimizle halkımıza hizmette bulunduk. Bundan sonraki yıllarda besteciliğe, ilave olarak bir de yumurta sektöründe hizmette bulunacağız.


“SANATÇI DOSTLARIM ÖZENİYOR”

Müzik sektörünün krizde olduğu bu pandemi döneminde 'Hakikaten zekice bir iş' diyenler çoğunlukta. Bence de birazcık özeniyorlar, imreniyorlar. Konuşmalarından hissediyorum. Zira hakikatten bitti. 10-11 aydır asla kimse para kazanamıyor. Kazanç bitti bizim meslekte. Zira bu pandemi meslek seçiyor. Bu işten muzdarip olan sanatçılık, müzik sektörü. Onun için isabetli bir iş yaptık. Kendi kendimize pozitif enerji yollayalım. Tanrı yolumuzu açık etsin diyorum.”


“KAZANDIĞIM...Kaynak Bağlantısı : Ensonhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum