Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bakanlık teklif ettiği isim ısrarla görevi kabul etmedi!

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü yazısında kabine değişikliği iddialarını ele aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bakanlık teklif ettiği isim ısrarla görevi kabul etmedi!
09 Nisan 2021 - 09:48

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü yazısında kabine değişikliği iddialarını ele aldı. Takan, köşe yazısında bakanlık teklif edilen adları paylaştı.

ERDOĞAN TEKLİF ETTİ, ADNAN BALİ KABUL ETMEDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın, İş Bankası eski Genel Müdürü Adnan Bali'ye bakanlık için teklif yaptığını iddia eden Ahmet Takan, Bali'nin görevi ısrarla kabul etmediğini yazdı.

İşte, Ahmet Takan'ın dikkat çeken o yazısı;

Saraydaki kaynaklarıma gore, Tayyip Erdoğan, Naci Ağbal’ı Merkez Bankası Başkanlığı görevinden bu sorular yüzünden almış. Kaynağımın ifade ettiğine gore, Ağbal’ın yapmış olduğu bazı kurcalamalar ve soruşturmalar Erdoğan’ın hoşuna gitmemiş, bazı bilgilerin bu yüzden CHP’ye ulaşmış olduğu sonucuna vararak -tabi ayrıca çok da fazla kızmış- Naci Ağbal’ı görevden almış. Ha, ayrıca!.. Naci Ağbal’ı hâlâ Maliye Bakanlığı bekleyen adlar içinde da sayıyorlar

Saray kulislerinde bir ara eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in adı gündemdeydi fakat gene ne olduysa ondan vazgeçildi. Şu anda sıkça İş Bankası eski Genel Müdürü Adnan Bali konuşuluyor. Son ulaştığım bilgilere gore, Bali, kendisine iletilen teklifi ısrarla kabul etmemiş. Bali, ikna eğer olmazsa Ziraat Bankası eski Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın Maliye Bakanlığı’na getirilebileceği, Lütfi Elvan’ın da Gömü’den görevli olarak göreve devam edebileceği söyleniyor.

Ziraat Bakanlığı için de Amerikan Cargill firmasının Türkiye’deki temsilciliğinde vazife meydana getiren fazlaca meşhur bir yetkilinin adı dolaşıyor.Kaynak Bağlantısı : Patronların Dünyası

YORUMLAR

  • 0 Yorum