EğitimSen: Önlenebilir her ölüm cinayettir

Eğitim-Sen Samsun Şubesi, Samsun Hekim Odası ve Sıhhat Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şubesi yayınladıkları ortak basın açıklamasıyla mühim uyarılarda bulunmuş oldu

EğitimSen: Önlenebilir her ölüm cinayettir
06 Nisan 2021 - 15:49

Eğitim-Sen Samsun Şubesi, Samsun Hekim Odası ve Sıhhat Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şubesi yayınladıkları ortak basın açıklamasıyla mühim uyarılarda bulunmuş oldu.

Türkiye genelinde 2 Mart tarihinden itibaren toplu ve kontrolsüz bir normalleşmeye geçilmesinden bu yana Samsun'da olay artışının hızla arttığı ve nüfusa oranla Türkiye’de birinci kent haline geldiği vurgulanan açıklamada şu tespitlere yer verildi:

“GÜNLÜK 100 YENİ VAKA AMA ÖNLEM YOK”

Vakaların değişik mutasyonlardan oluştuğu ve Samsun'da günlük 1000 civarında yeni olay tespit edilmiş olduğu Tabipler Odası tarafınca açıklanmıştır. Düzgüsel koşullarda salgının seyri bu boyutlara ulaşmış olduğu bir durumda yetkililerin ciddi önlemler alması beklenen bir durum iken Samsun yerelinde tedbir alınmaması bizleri şaşırtmaya devam etmektedir.

“YÜZ YÜZE SINAVLARLA HIZLANDI” 

Samsun Hekim Odası açıklamasında salgının seyrinin okulların açılması ve karşı karşıya sınavlarla beraber süratli bir artış gösterdiği bilhassa mutant virüsün çocuklarda ve gençler içinde da görüldüğü belirtilmiştir.

“OKULLAR TEDBİR ALINMADAN AÇILDI” 

Sendikamızın 1 Mart süreciyle beraber eğitim kurumlarında lüzumlu tedbirlerin alınması ve eğitim emekçilerinin tamamının aşılanması yönündeki talepleri dikkate alınmamış, okullar lüzumlu önlemler alınmadan açılmıştır.

“EĞİTİM EMEKÇİLERİ AŞILANMADI” 

Eğitim Sen olarak bugüne dek yaptığımız tüm girişimler, Ulusal Eğitim Bakanlığı ve Sıhhat Bakanlığı’na acil aşılama ile ilgili olarak yaptığımız başvurulara verilen cevaplar, eğitim emekçilerinin aşılanmasına yönelik ciddi bir adımın atılmadığını ve buna dair sıhhatli bir planlamanın da olmadığını ortaya çıkarmıştır.

“POZİTİF EĞİTİMCİ HABERLERİ YAĞMUR GİBİ” 

Her okuldan Covid19'a yakalan eğitim emekçisi haberlerinin yağmur benzer biçimde sendikamıza bildirilmektedir. Buna karşın biz eğitim emekçileri fedakarca görevimizi halletmeye devam etmekteyiz. Bu zor günlerde iktidar mensuplarının akıl ve bilimden uzak açıklamalarını duymaktan artık oldukça sıkıldık.

“BAKAN AŞI OLDU ÖĞRETMENLER BEKLİYOR” 

...Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum