Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı: Bedeli çok ağırdır

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulunmuş oldu

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı: Bedeli çok ağırdır
06 Nisan 2021 - 19:52

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulunmuş oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı ve İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin tarafınca yeni hizmet binasında ağırlanan İmamoğlu, parti yöneticileriyle bir araya geldi.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Şahin, Kanal İstanbul ile ilgili bir emek verme içinde olduklarını belirterek İstanbul'da faaliyette olan tüm siyasal parti temsilcilerine ulaştırmak suretiyle bir mektup hazırladıklarını kaydetti.

Şahin, hazırladıkları Kanal İstanbul mektubunu, elden İmamoğlu'na iletti. Amaçlarının Kanal İstanbul'un kamuoyunda uzmanlar nezdinde tartışılmasını sağlamak bulunduğunu ifade eden Şahin, “Son aşamada kesinlikle bu mevzunun İstanbul'a halk oylamasıyla sorulması gerektiğine inanıyoruz. Tüm İstanbul'u yöneten yöneticilerimize, İstanbul'un geleceğine, siyasal reflekslerden uzak bir halde haiz çıkalım mesajı içeren bir mektup” dedi.

 “KANAL İSTANBUL BÜYÜK BİR TEHDİT”

İmamoğlu da Kanal İstanbul'un tartışılması ihtiyaç duyulan bir sorun bulunduğunu ifade ederek “Bu konudaki fikrimiz nettir; büyük bir tehdittir” diye konuştu.

Göreve geldikten 4 ay sonrasında Kanal İstanbul temalı bir çalıştay düzenlediklerini hatırlatan İmamoğlu, bu mevzuda hazırlanan raporu, Gelecek Partisi yönetimine ulaştıracaklarını aktardı.

“TANIMI NET: BETON KANAL”

“Tanımı bizde nettir: Bu bir, Beton Kanal'dır. Başka hiçbir şey ifade etmez. Bedeli fazlaca ağırdır” diyen İmamoğlu, şöyleki devam etti:

* Fakat tinsel olarak bedelinin emin olun tarifi ve tamiratı yoktur.

* Onun için, kesinlikle ve kesinlikle engellenmelidir. Bu mevzuda tümden büyük bir savaşım içinde olacağız.

“PSİKOLOJİK OLARAK SORGULANMALI”

Ülkenin şu anda ekonomik problemler ve işsizlik benzer biçimde problemlerle boğuştuğunu aktaran İmamoğlu, böylesi bir proje için, “İnadına yapacağız” demenin cemiyet tarafınca ruhsal olarak sorgulanması gerektiğine vurgu yapmış oldu. İmamoğlu şunları söylemiş oldu:

* Daha da ileri...Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum