Elektrik şirketi, jandarma eşliğinde köylülerin elektriğini kesti

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesine bağlı Kuskunlu köyü çiftçileri, elektrik faturalarını ödeyemeyince DEDAŞ köylünün sulama için kullandığı trafolarını söktü

Elektrik şirketi, jandarma eşliğinde köylülerin elektriğini kesti
08 Nisan 2021 - 09:40

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesine bağlı Kuskunlu köyü çiftçileri, elektrik faturalarını ödeyemeyince DEDAŞ köylünün sulama için kullandığı trafolarını söktü. Ekinlerin sulanması ihtiyaç duyulan bir süreçte trafoların sökülmesi köylüler ile jandarmayı karşı karşıya getirdi. Çiftçilerin yaşadıkları o anı görüntülemek isteyen bir köylüye ise jandarma tarafınca müdahale edildi.

“NEREDE MİLLETVEKİLLERİ?”

Video çekimi meydana getiren köylüler tarımsal desteklemelerine DEDAŞ borcu sebebiyle bankada bloke konulduğunu belirterek, “Desteklememize el konuluyor, nerede milletvekilleri?” diyerek tepki gösterdi.

DEVA PARTİSİ TEPKİ GÖSTERDİ

Yaşanmış olan vakayla ilgili değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, şu şekilde konuştu;

* Mesleğini uygulamak için lüzumlu olan araçların el konulması doğru bir karar değildir. Sadece köylüleri tahsile zorlamak için trafolarına el koyuldu.

* Bu durum ekonomik olarak ne kadar zor durumda olduğumuzun da en net kanıtıdır. Jandarmanın köylüler yapmış olduğu müdahaleyi son aşama yanlış buluyorum.

* Normalde bir icra durumu olduğunda icra memurlarının talebi üstüne güvenliği sağlamak amacıyla gelmesi ihtiyaç duyulan jandarma DEDAŞ yetkililerin talebi üstüne gelmiştir.

* Şuanda Şanlıurfa’da birçok köylü bu sorunla karşı karşıyadır. DEDAŞ çiftçinin sinir uçları ile oynamaya devam ediyor. Desteklemeye bloke koymak yetmiyormuş şeklinde aslına bakarsanız kurak geçen yılda sulama olmasın diye çiftçinin trafolarını da söküp götürüyor. Bu zulüm burada bitmezKaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum