Erdal Özyağcılar: Ağabeyim aşırı kilo nedeniyle ölünce ailem beni yaşamama yetecek kadar besledi

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar , katılmış olduğu programda hakkında bilinmeyenleri söyledi

Erdal Özyağcılar: Ağabeyim aşırı kilo nedeniyle ölünce ailem beni yaşamama yetecek kadar besledi
08 Nisan 2021 - 08:57

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar , katılmış olduğu programda hakkında bilinmeyenleri söyledi. Bursa'da fazlaca zengin bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Özyağcılar, ergenliğine kadar varlık içinde yoklukla büyümek zorunda kaldığını söylemiş oldu. Ağabeyinin fazlaca ufak yaşta aşırı kilo sebebiyle vefat etmesinin, ailesinde travmaya yol açtığını belirten Özyağcılar, "Bir tek yaşamama kafi gelecek kadar beslediler ve bu durum 13 yaşına kadar devam etti" dedi.

Erdal Özyağcılar, Armağan Çağlayan 'ın YouTube'daki "Dur Bi Dinle" programına konuk oldu. Usta sanatçı, oyunculuk kariyerinden, hususi hayatına dair birçok mevzu hakkında samimi açıklamalarda bulunmuş oldu.

"Akrabalarım beni yaşamama kafi gelecek kadar besledi"

Sözcü'de yer edinen habere nazaran Bursa'da 4 Ağustos 1948'de fazlaca zengin bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Erdal Özyağcılar, ergenliğine kadar varlık içinde yoklukla büyümek zorunda kaldığını söylemiş oldu.

Asla tanımadığı ağabeyinin 11 aylıkken aşırı kilo sebebiyle vefat etmesi, ailesinde travmaya yol açtığını belirten usta sanatçı, "Bir tek yaşamama kafi gelecek kadar beslediler ve bu durum 13 yaşına kadar devam etti" dedi.

Erdal Özyağcılar bu ağlatısal hikâyeyi şu sözlerle söyledi:

"Ailemin benden ilkin Mustafa diye bir evladı olmuş. Çocuk fazlaca güzel doğan, masmavi gözlü. Fakat bir de iştahlı çocuk, sürekli mama yiyor. Bir şey olmuş, 11 aylıkken çatlamış çocuk. 'Biz çatlattık evladı' derdi babaannem. O şekilde yedirmişler, bayağı bir kiloluymuş. Ondan sonrasında ben doğuyorum. Babaanne 'Aman' diyor, 'Azca, azca' diyor. Fazla yiyecek yok. Aç olduğum için de ailemden gizli saklı gizli saklı ağaçlardan meyve toplayıp yerdim. Açlıktan o denli fazlaca kiraz yemişim ki veca olmuşum."

Sınava arkadaşının adıyla girdi

Okul yaşamı başlayınca tiyatroya ilgi duyduğunu belirten Erdal Özyağcılar, ailesinin kendisini desteklediğini söylemiş oldu.

Özyağcılar, çeşitli halkevlerinde tiyatro eğitimi aldığını...Kaynak Bağlantısı : T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum