Erzurumspor'dan büyük hakem isyanı

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, son zamanlarda oynadıkları maçlarda yargıcı hataları iddiasıyla açıklamada bulunmuş oldu

Erzurumspor'dan büyük hakem isyanı
09 Nisan 2021 - 06:44

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, son zamanlarda oynadıkları maçlarda yargıcı hataları iddiasıyla açıklamada bulunmuş oldu.

Mavi-beyazlı kulüpten meydana getirilen açıklamada, 2 sürem öncesinde de Süper Lig'de savaşım edilmiş olduğu ve gene yargıcı hataları ile karşı karşıya kalındığı açıklandı.

Son olarak oynanan Gençlerbirliği müsabakasını anımsatan açıklamada, "İki sürem ilkin Süper Lig'de savaşım ederken tüm spor kamuoyunun kabul etmiş olduğu meydana getirilen fahiş 'Yargıcı ve var' hataları sebebiyle Süper Lig'den düşürülen Erzurumspor'umuz, 2020-2021 sezonunda da aynı senaryoyla karşı karşıyadır. Haftalardır süregelen bu hatalara son olarak karşılaştığımız Gençlerbirliği maçında da devam edilmiştir. Bundan önceki yıllarda olduğu şeklinde, bu sürem sonuna kadar ısrarla her şeye karşın güvenerek ve inanarak beklediğimiz 'Eşitlik ve hakkaniyet' duygusunu bir fazlaca maçta göremediğimizi belirtmek isteriz." ifadelerine yer verildi.

İttifak Tüm ortaklık Konyaspor maçında da bir ekip haksızlıkların yaşandığı kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Geçen hafta Konyaspor maçında rakibe ikinci sarı kartı veremeyen, net elle oynamaya penaltı veremeyen yargıcı Sarper Sulh Saka'dan sonrasında bu hafta da sıkıntımız Suat Arslanboğa ile devam etti. Erzurum sana ne yapmış oldu Suat Arslanboğa. Daha önceki maçlarımızda gerek yargıcı gerek VAR hakemi olarak nedenini bilmediğimiz şekilde bizlere karşı negatif bir tavır takınan ve düdüğünü hep bizim aleyhimize çalan Suat Arslanboğa bizi gene şaşırtmadı. Gençlerbirliği maçımızın da orta hakemi olan Suat Arslanboğa ve VAR hakemi Burak Şeker'in ''Verdikleri ve vermedikleri kararlar' karşısındaki şaşkınlığımızı hala üzerimizden atamadık. Kaide ihlali sebebi öne sürülerek penaltı pozisyonundan sonrasında golümüzü iptal eden ve kullandığımız ikinci penaltı sonrası aynı kaide ihlalini yan hakemin uyarmasına karşın hiçe sayan bu zihniyet aynı maçın son dakikasında futbolcumuz Leo Schwechlen'e meydana getirilen penaltı pozisyonunu da es geçmiştir. VAR odasındaki...


Kaynak Bağlantısı : Sporx

YORUMLAR

  • 0 Yorum