Eşini boğarak öldüren müezzin hakim karşısında

Vaka, 5 Eylül 2020 tarihinde sabah saatlerinde Kocaeli'nin İzmit ilçesi 28 Haziran Mahallesi'nde bulunan bir sitede meydana geldi

Eşini boğarak öldüren müezzin hakim karşısında
06 Nisan 2021 - 13:04

Vaka, 5 Eylül 2020 tarihinde sabah saatlerinde Kocaeli'nin İzmit ilçesi 28 Haziran Mahallesi'nde bulunan bir sitede meydana geldi. Edinilen bilgiye gore, İzmit ilçesinde bir camide müezzin olarak vazife icra eden Zülküf Güneş ve boşanmak suretiyle olduğu eşi Hasret Güneş içinde gece saatlerinde münakaşa çıktı. Çıkan münakaşa büyüyerek kavgaya dönüştü.

Kavga esnasında Zülküf Güneş, eşi Hasret Güneş’i boğarak öldürdü. Yaşanmış olan vakadan sonrasında Zülküf Güneş, sabah saatlerinde polis ekiplerini arayarak eşini öldürdüğünü itiraf etti. Vaka yerine gelen polis ekipleri tarafınca boynundan yaralı olarak bulunan Zülküf Güneş, tedavisinin arkasından gözaltına alınarak hakim karşısına çıkartıldı. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

KAVGA ACI KAHVEDEN ÇIKMIŞ

Hazırlanan iddianamede savunmasına yer verilen sanık Zülküf Güneş'in, eşi ile vaka gecesi beraber tv izlediklerini, bu sırada eşinin kendisine yapmış olduğu kahveyi içtiğini ve kahvenin oldukca acı bulunduğunu anlayınca ‘Niçin bu kadar acı?' diye sorduğunu eşinin de kendisine ‘İçinde zehir var' söylediğini söylediği öğrenildi.

Kahve sebebi ile çıkan münakaşa sonrasında Hasret Güneş'in eline almış olduğu bıçakla saldırdığını söyleyen sanığın, eline almış olduğu başörtüyle kendini savunmaya çalıştığını, olayın devamını hatırlamadığı söylediği öğrenildi. Evde yaralı olarak bulunan Zülküf Güneş’in haksız tahrik yada meşru savunma hükümlerinden yararlanmak amacıyla kendi boynunu kestiği iddianamede yer aldı.

“SAVUNMA YAPMAK İSTEMİYORUM”

‘Eşini kasten öldürme’ suçuyla yargılanan Zülküf Güneş’in, Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Duruşma salonunda maktul Hasret Güneş’in babası, avukatı ve sanık Zülküf Güneş yer aldı. Müdafa yapmak istemeyen sanık Zülküf Güneş, “Kendi hususi avukatımın sıhhat mazereti vardır. Bu yüzden savunmamı detaylı şekilde avukatımla beraber yapmak isterim. Bu oturum müdafa yapmak istemiyorum” dedi.

“BU ADAM BENİ BOĞARARAK...Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum