Facebook Yönetimi: 'Trump'ın Hesabını 2 Sene Daha Açmayacağız' Dedi

Facebook yönetimi, eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın kişisel hesabının en az iki sene daha açılmayacağını ifade etti. Sosyal medya mecraları arasında en revaçtakilerden Facebook’un yaptığı açıklamada, Trump’ın 6 Ocak kongresinin sonrasında askıya alınan kişisel hesabının 7 Ocak 2023 senesine dek kapalı duracağı söylendi.

Facebook Yönetimi: 'Trump'ın Hesabını 2 Sene Daha Açmayacağız' Dedi
05 Haziran 2021 - 02:54
Facebook, iki senenin sonunda kamu güvenliği ile ilgili risklerin devam edip etmediğine dair uzmanların görüşlerine başvurulacağını ifade etti. Şayet bu durumlar devam ediyorsa hesabın askıya alınma zamanının uzayacağını da sözlerine ekledi. Askıya alınma halinin kaldırılması durumunda Donald Trump’ın yeni bir ihlal yapmasının, yeni yaptırımlara neden olacağı da konuşuldu.

NE OLMUŞTU?


6 Ocak tarihinde, Trump’ın Beyaz Saray taraflarında gerçekleştirilen mitingi sonrasında ABD Kongresi’ne yürüyen birçok gösterici, barikatları aşıp bina içerisine girmek için mücadele etmişti. Polisle yaşanan arbededen kısa bir zaman sonra göstericilerden bazıları Senato’ya dek girebilmişti. Gelişmelerin dozu gitgide artmıştı. Herkes durumun ne olacağını merak ediyordu.

Facebook CEO’su olan Mark Zuckerberg, kişisel Facebook profilinden yaptığı açıklamada, Trump’ın Facebook hesabının çeşitli nedenlerden ötürü askıya alındığını ifade etmişti. Trump, 5 Mayıs tarihinde sosyal medya platformlarını kullanamadığından ötürü bir blog sitesi açıp takipçilerine buradan seslenmeye başlamıştı. Fakat bir ay sonra bu siteyi de kapatarak herkesin aklında soru işareti uyandırmayı başarmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum