FM Oyunlarında Tanıyıp Büyük Gelecek Vaat Ettiğini Düşündüğünüz Ama Beklentileri Karşılamayan 11 Oyuncu

FM'lerde işte bu oyuncu dünya yıldızı olacak dediğimiz birçok futbolcu düzgüsel hayatta kaybolup gitmiştir

FM Oyunlarında Tanıyıp Büyük Gelecek Vaat Ettiğini Düşündüğünüz Ama Beklentileri Karşılamayan 11 Oyuncu
05 Nisan 2021 - 14:44

FM'lerde işte bu oyuncu dünya yıldızı olacak dediğimiz birçok futbolcu düzgüsel hayatta kaybolup gitmiştir. Gerçek futbol hayatlarında başarısız olsalar bile eski oyunları oynamaya devam eden oyuncular için vazgeçilmezler. 

İşte o futbolcuların 10 tanesi...

1. Maxim Tsigalko

Listenin en üstünde doğal ki Maxim Tsigalko var. Eski ismiyle Champion Manager oyunun efsaneleşmiş adı Maxim oyunda dünya yıldızı olmasına karşın gerçek hayatta 26 yaşlarında kariyerini sonlandırmıştır. 2020 senesinde sebebi açıklanmayan bir sebepten vefat eden Maxim Tsigalko tüm oyunseverleri üzmüş ve garip bir duygusallığa sürüklemiştir.

Keşke işler daha değişik olsaydı Tsigalko...

2. Temur Altunhan

Football Manager serisinin hangi oyununu oynarsanız oynayın eğer Türkiye liginde kariyer hayata geçirmeye çalışıyorsanız ana probleminiz yabancı sınırıdır. Temur Altunhan da o zamanlar için büyük bir kurtarıcıydı. Oyunda bitiricilik hususi durumunun 20 olması ve yerli statüsünde oynaması onu kadronuza katmanız için yeterliydi. Gerçek hayatta ise alt liglerden bir türlü kurtulamadı.

3. Freddy Adu

Freddy Adu'nun listedeki öteki oyunculardan bir farkı var. Kariyeri gerçek hayatta da başarıya ulaşmış başlamış olan Freddy, bir tek oyuncuları değil tüm dünyayı hayal kırıklığına uğrattı. Düşünün Pele'nin bile zamanında övdüğü futbolcu başarısızlık abidesi bir kariyere haiz.

Çaykur Rizespor'da oynadığı için şimdilik bu mevzuyu kısa bir halde kapatmış olalım. 

4. To Madeira

Hususi oyunculardan olan To Madeira, CM 2001/2002'de inanılmaz bir futbolcuydu. İyi ayarlama yapmış olursanız bir sezonda 50 gol atabilirdi.

Kendisi hususi bir oyuncu zira gerçek hayatta yok.

5. Kennedy Bakırcıoğlu

Türkiye kökenli Süryani bir aileden gelen Kennedy, Zidane'a benzeyen oyun seçimi ve görünüşüyle oldukça dikkat çekiyordu. FM'de de fırtınalar estiren oyuncu yabancı sınırına takılan FM oyuncuları için can simidi görevini üstlenmiş desek yeridir. Gerçek hayattaysa başarıya ulaşmış bir kariyer sahibi olamadı ne yazık ki.  Kendisi bir ara gol sevinçlerini bira içerek kutlamasıyla ün salmıştı.

6. Royston Drenthe

Gençlik yıllarında Real Madrid benzer biçimde bir deve aktarma olabildi. Sadece hiçbir süre FM'de olan başarısına yaklaşamadı.

Kayseri Erciyes'e gelmişliği var kendisinin. En azından mantı yemiştir. 

7. Muslu Nalbantoğlu

Ajax altyapısında yetişmiş oyuncu, yabancı sınırı problemi çeken FM oyuncuları için muhteşem bir sağ bekti fakat kariyeri yaşamış olduğu ağır sakatlıklar sonrası fena bir yol aldı.

Doğal hepimiz bir Gökhan Gönül olamıyor.

8. Sezer Öztürk

FM'de parlayan yıldızlardan olan Sezer Öztürk, Fenerbahçe ve Beşiktaş benzer biçimde büyük takımların formasını giyebildi. Sonrasında disiplinsiz davranışları yüzünden kadro dışı kaldı.

Son olarak kendisinin boksa başladığı haberlerini duymuştuk. Yeni spor alanında da başarıya ulaşmış olamadı ki başka bir haberini alamadık.

Futboldan boksa uzanan garip bir kariyer. ????

9. Anthony Van Den Borre

FM 2005'te birçok pozisyonda oynayabilen oyuncunun favori pozisyonu stoperdi. Düşük bütçelerle alabildiğiniz oyuncu dünya yıldızı seviyesine çıkabiliyordu. Düzgüsel kariyeri ise FM kariyerinin tam tersine orta seviyeli takımların ötesine geçemedi. Şu an eski oyuncularına olan vefasıyla meşhur olan Anderlecht'in paf takımında bulunuyor.

Aslen Anderlecht'in yapmış olduğu çok da fazla mantıksız sayılmaz. Genç oyunculara değişik bir halde örnek gösterilebilir.

10. Tevfik Köse

FM'de muhteşem bir kariyere haiz olabiliyordu. Türk forvetler mevzusunda tamamımız problemler yaşadık. İlacı ise Tevfik Köse'nin ta kendisiydi! Hangi takıma alırsanız alın iyi oynardı. Gerçek kariyeri ise oyundaki benzer biçimde olmadı, üst seviyelere bir türlü çıkamadı.

Şu an Boluspor'un futbolcusu olan Tevfik'i gören FM oyuncularının içine anlam ifade etmeyen bir hüzün çöküyor.

11. Julius Aghahowa

FM'de gol makinası olan oyuncu hem de oldukça ucuz bir fiyata aktarma edilebilen ve büyük takımlara kaptırmayacağınız kaprissiz bir oyuncuydu. Kısa bir süre Kayserispor'da top koşturan oyuncunun kariyerindeki en büyük başarı Fenerbahçe'ye attığı 3 gol oldu. 

Gerçi bir zamanlar "Eğer Fenerbahçe'ye gol atarsınız oraya aktarma olmuş olursunuz." diye bir rivayet vardı. Fakat bu oyuncu da gerçekleşmedi.

Futbol tadı Ruffles’la bir başka! Peki maç keyfini arkadaşınla doyasıya yaşamak için Messi’nin yardımına ne dersin?

Sen de Messi ile arkadaşını maça çağrı et!


Kaynak Bağlantısı : Onedio

YORUMLAR

  • 0 Yorum