Football Manager 2021'e Championsip Manager 2001/02 Sürümü Geliyor

Bugün düzgüsel bir halde yaşamın olağan akışı sürerken fazlaca sevgili Baran Köse 'den gelen bir bildiri ile dünyanın en azından artık benim için eskisi benzer biçimde olamayacağını öğrendim

Football Manager 2021'e Championsip Manager 2001/02 Sürümü Geliyor
08 Nisan 2021 - 15:34

Bugün düzgüsel bir halde yaşamın olağan akışı sürerken fazlaca sevgili Baran Köse 'den gelen bir bildiri ile dünyanın en azından artık benim için eskisi benzer biçimde olamayacağını öğrendim. Bir çok oyuncunun hayatında kırılma anına niçin olmuş bir oyun vardır. İşte benim için bu oyun olan Championship Manager 2001/02 başlangıcında seneler harcadığım bir varoluş amacı gibiydi. Football Manager serisinin gelişimini de seneler içinde takip ettikçe CM 01/02'yi şu güncel motorla tekrardan yaşayabilmek devamlı benim için bir hayal olmuştu. Bu hayal gerçeğe dönüşmek suretiyle sevgili Oyungezerler!

The Mad Scientist adlı Football Manager "bilim adamı" ortalama altı aylık bir uğraşın sonucunda CM01/02'yi Football Manager 2021'e taşımayı başardı. Bugün akşam saatlerinde yayınlanacak olan veri tabanı yamasıyla beraber yeni oyun motoruyla, tüm gelişmiş seçeneklerle beraber bir CM01/02 deneyimi yaşayacağız. Niçin 2001/02 sezonu değil de CM01/02 dediğimi de özetlemek gerekirse açıklamak isterim.

Düzgüsel şartlarda FM serilerine eski sezonların yamaları yapılır. Bunlardan bazıları atmosferi hakikaten yaşatırken bazıları beklentilerin fazlaca altında kalmış olarak kısa bir tecrübe etme sürüşüyle sonlanır. CM01/02 olmasının farkı oyundaki futbolcuların özelliklerinin birebir eski oyundan alınmış olması. Doğal ki bilhassa mental anlamda Farkındalık , Soğukkanlılık benzer biçimde özellikler de yeni dönem de karşımıza çıkıyor bu özelliklerin belirlenmesinde ise Mad Scientist'in özverisine güveneceğiz.

Oyunda ek olarak düzgüsel CM01/02 veri tabanında yer almayan sadece sonradan dünyaya damgasını vuran Lionel Messi benzer biçimde adlar de var. 14 yaşındaki Lionel Messi'yi bile bulabileceğimiz bu yamanın çıkışından sonrasında bilhassa menajerlik oyunları hastaları hayatlarını tekrardan programlamak zorunda duracak benzer biçimde gözüküyor.

  • Menajerlik Oyunları... Nereden, Nereye?

Geçtiğimiz aylarda vefat eden oyunun en büyük efsanesi Maxim Tsigalko 'yu, Sergey Nikiforenko 'yu,...Kaynak Bağlantısı : Oyun Gezer

YORUMLAR

  • 0 Yorum