Fransa'da PKK sempatizanları Türk derneğine saldırdı

Fransa'nın Bouches-du-Rhône bölgesinde yer edinen Marignane’de, terör örgütü PKK sempatizanları bir Türk derneğine hücum düzenledi

Fransa'da PKK sempatizanları Türk derneğine saldırdı
09 Nisan 2021 - 06:45

Fransa'nın Bouches-du-Rhône bölgesinde yer edinen Marignane’de, terör örgütü PKK sempatizanları bir Türk derneğine hücum düzenledi. Yüzleri kapalı ortalama 40 kişilik bir gruptan oluşan terör destekçileri, ellerinde taşıdıkları sopalarla dernek lokalinin camlarını kırarak, içeri meşaleler ve çevrede buldukları yabancı maddeleri fırlattı.

Derneğe düzenledikleri saldırının arkasından PKK çarpıcı sözleri atarak grup halinde Marignane sokaklarında terör estiren PKK sempatizanları, sokakta bulunan vatandaşların da üstüne yürüdü. Düzenlenen saldırıda yaşanmış olan tahribatın maddi boyutu ve yaralanan olup olmadığı hemen hemen bilinmiyor.

Çocuk ve ailelerin gözü önünde derneğe hücum eden terör sempatizanlarının hücum anı ise çevredekiler tarafınca anbean kaydedilirken, sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük tepki çekti.

BİR HAFTADA 4. SALDIRI

Öte taraftan son bir haftada içinde Lyon, arkasından Paris ve Strazburg kentlerindeki saldırılardan sonrasında Marignane saldırısı, PKK sempatizanlarının bir haftada 4. saldırısı oldu. PKK yandaşları, geçtiğimiz pazar günü Lyon’da düzenledikleri gosteri esnasında Türk restoranlarına saldırmıştı.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum