Hürriyet'e çok sert tepki: Operasyon aparatlığı yakışır size!

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Hürriyet'in Twitter hesabından "Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı" paylaşımına sert tepki gösterdi

Hürriyet'e çok sert tepki: Operasyon aparatlığı yakışır size!
06 Nisan 2021 - 11:09

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Hürriyet'in Twitter hesabından "Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı" paylaşımına sert tepki gösterdi. Özkan, "Operasyon aparatlığı yakışır size. Fakat 98 senelik CHP'ye ve milletimize karşı bu ayıbınızın altında kalacaksınız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapmış olduğu açıklamada Montrö bildirisini imzalayan emekli amirallere ilişkin "Şu anda bu 104 kişinin içinde bizzat CHP içinde üye olan, ailesi olanlar var. Siz bu tarz şeyleri kısa sürede medyada görmüş olacaksınız" sözlerini söylemesinin arkasından Hürriyet web sitesinde "Bildiriyi İmzalayan Emekli Amirallerden 4'ü CHP Üyesi çıktı" başlıklı bir haber yayımlandı.

Haberde, "Skandal bildiriye imza atan emekli amirallerden Kadir Nazif Özdağdeviren, Cemil Şükrü Bozoğlu, Cengiz Alpözü ve Mehmet Tayfun Uraz'ın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi olduğu tespit edildi" sözlerine yer verildi.

Hürriyet bu haberini Twitter'dan "Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı" başlığı ile duyurdu.

"98 YILLIK CHP'YE VE MİLLETİMİZE KARŞI BU AYIBINIZIN ALTINDA KALACAKSINIZ"

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabından Hürriyet'in tweetini alıntılayarak sert tepki gösterdi. Özkan, şu paylaşımı yapmış oldu:

"Hürriyet markasına yazık. Sizin benzer biçimde çapaçulun eline kalmış. Darbeci ne demek? Polis, savcı, yargıç ve muhbir de sizsiniz! Operasyon aparatlığı yakışır size. Fakat 98 senelik CHP'ye ve milletimize karşı bu ayıbınızın altında kalacaksınız."

Özkan'ın tepkisinin arkasından Hürriyet'in "Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı" paylaşımı sosyal medya hesabından kaldırıldı.Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum