İbrahim Kalın'dan eylem planı paylaşımı: Yeni anayasa yolunda kritik adım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fiil planı değişiklik ve düzeltim irademizin devam ettiğinin ve devam edeceğinin bir örneğidir" sözleriyle kamuoyuna açıklamış olduğu İnsan Hakları Fiil Planı ile ilgili Cumh

İbrahim Kalın'dan eylem planı paylaşımı: Yeni anayasa yolunda kritik adım
02 Mart 2021 - 15:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fiil planı değişiklik ve düzeltim irademizin devam ettiğinin ve devam edeceğinin bir örneğidir" sözleriyle kamuoyuna açıklamış olduğu İnsan Hakları Fiil Planı ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca, toplumsal medyadan paylaşım yapmış oldu.

Kalınca, paylaşımında "Özgür Fert, Kuvvetli Cemiyet: Daha Demokratik bir Türkiye vizyonuyla hazırlanan İnsan Hakları Fiil Planı, yeni anayasa yolunda atılmış tehlikeli sonuç bir adımdır. Türkiye, 2023'e demokratik ve özgürlükçü bir anayasayla girecek irade ve gösterime haizdir" ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/ikalin1/status/1366717525157961737

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla beklenen 'nın detaylarını bugün Beştepe'de kamuoyu ile paylaştı.

9 amaç, 50 hedef ve 393 faaliyeti içeren belgeyi açıklayan Erdoğan, nihai hedeflerinin de yeni ve sivil bir anayasa bulunduğunu söylemiş oldu.

Kaynak Bağlantısı : https://www.karar.com/ibrahim-kalindan-eylem-plani-paylasimi-yeni-anayasa-yolunda-kritik-adim-1607668

YORUMLAR

  • 0 Yorum