"İçki satan lanetlenmiştir" yazan mektuplar, tekel bayilerine yollandı

Türkiye'nin birçok ilinde tekel bayi esnafları içinde “İçki ve uyuşturucu üreten, dağıtan, alan, satan, eken, biçen, özendiren ve aracılık edenlere nalet edilmiştir”  yazan mektuplar aldı

"İçki satan lanetlenmiştir" yazan mektuplar, tekel bayilerine yollandı
08 Nisan 2021 - 15:58

Türkiye'nin birçok ilinde tekel bayi esnafları içinde “İçki ve uyuşturucu üreten, dağıtan, alan, satan, eken, biçen, özendiren ve aracılık edenlere nalet edilmiştir”  yazan mektuplar aldı. 

Konya, Ankara ve Ordu illeri başta olmak suretiyle birçok kente giden mektuplar sonrası Türkiye Tekel Bayiiler Platformu Kurucu Özgür Aybaş, "Tarikatlardan, bazı camilerde vazife meydana getiren imamlar kendilerine vazife mi verilmiş bilmiyorum fakat insanlara bu biçim mektupları gönderiyorlar, üzerine bir de dükkanlara gelip sözlü tebliğde bulunuyorlar” diyerek duruma tepki gösterdi.

BirGün'den Gülce Kapkın Tekin'in haberine nazaran, mektuplarda yer edinen ayrımcı ve hususi hayata müdahale eden ifadelerin de altını çizen Aybaş, sözlerini şöyleki noktaladı:

“Biz bu insanların bulunmuş olduğu cemaatlere, tarikatlara gitsek, siz niye alkol almıyorsunuz desek bu fikir özgürlüğüne müdahaleye girmez mi? Fakat onlar bizlere geldiği süre, biz onları eleştirince yalnız düşünce beyan etmiş oluyorlar. Bunlar bizim tebliğimiz diyerek işin içinden çıkıyorlar. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Biz dini bilmiyor muyuz? Bu meydana getirilen tamamen değişik bir uygulama, bu da aslen bir kabahat.”Kaynak Bağlantısı : T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum