İddia: Asgari ücret cezaları kesilen İstanbul'daki lüks sitenin sakinleri bu kez de basına konuştukları için ceza yedi

Tuzla'da geçen haftalarda kat maliklerine asgari ücret seviyesinde uygulanan cezalarla gündeme gelen lüks sitenin yönetimi iddiaya nazaran, bu kez de sitede oturanlara basınla konuştukları için ceza k

İddia: Asgari ücret cezaları kesilen İstanbul'daki lüks sitenin sakinleri bu kez de basına konuştukları için ceza yedi
08 Nisan 2021 - 15:36

Tuzla'da geçen haftalarda kat maliklerine asgari ücret seviyesinde uygulanan cezalarla gündeme gelen lüks sitenin yönetimi iddiaya nazaran, bu kez de sitede oturanlara basınla konuştukları için ceza kesti.

Tuzla'da geçtiğimiz haftalarda lüks bir sitede oturan vatandaşlara, 'Asgari ücret cezası' adı altında çeşitli cezalar kesilmiş ve çeşitli medya kurumlarında haber olarak yer almıştı. Bugün kesilen cezalarla ilgili mahkeme tarafınca iptal kararları gelirken, site sakinleri bu habere sevinemeden yeni cezalarla karşı karşıya kaldıklarını iddia etti. Site sakinleri, yönetimin bu kez de basınla konuştukları için kendilerine 2 bin lira ceza kestiğini söylemiş oldu.

"Ufak bir devlet kurulmuş burada"

Site sakini Latife Acar , "Basınla konuştuğumuz için, basını buraya çağrı edip sorunları onlarla paylaştığımız için bizlere kişi olarak 2 bin lira ceza geldi. Bu yönetim tarafınca yazıldı. Bir şey sormadan, sitenin huzurunu kaçırdığımızdan dolayı bizlere ceza yazıldı. Daha evvelde de acaip acaip yazıldı aslına bakarsan, biz şok olduk. Bunu da ilk kez burada gördük. Hani minik bir devlet kurmuş adam kendisince. Kendi kurallarını koymuş, ona nazaran cezalar yazıyor. Biz görüyoruz, şok oluyoruz" dedi. Bu durumu kabul etmediklerini dile getiren Latife Acar, "Çoğumuz de bilgili insanlarız. Onun için itirazlarımızı yaptık. Seçimi bekledik. Demokratik bir hakkımız var dedik, seçimi bekledik. Seçimi de devamlı erteliyorlar. Son olarak gene seçim olacak, bu problemler bitecek dedik. Bir kez daha ertelendi" şeklinde konuştu.

Önceki cezaların iptal edilmiş olduğu haberini aldıklarını belirten Latife Acar, "Evet haberi aldık, fazlaca sevindik. Ayakkabı mevzusundaki ceza tamamen kaldırılmış. Bu şekilde bir ceza yazılamaz. O mevzuda sevindik. Esasen oluşturulan tüm davalarda da birer birer kaybediyor. Hukuksal hiçbir yanı yok" diye konuştu.

Mahkeme daha ilkin kesilen cezaları iptal etti

Site maliklerinin avukatı Didem Kasapoğlu İnci ise, "Tarafımıza yazılan asgari ücret cezalarını biz asliye hukuk mahkemesinde yargıya taşımıştık. Bugün itibari ile İstanbul Anadolu 7. Barış Hukuk Mahkemesi'nden bunların hukuka aykırı olduğuna dair bir kararla tescillendi artık. Öteki oluşturulan davaların neticelerini da en kısa...Kaynak Bağlantısı : T24

YORUMLAR

  • 0 Yorum