İki şirketten SPK'ya halka arz başvurusu

İşbir Tüm ortaklık bağlı ortaklığı İşbir Bileşik ile Doğanlar Yatırım Tüm ortaklık iştiraki Biotrend Enerji'nin halka arzına ilişkin Ana para Piyasası Kurulu'na müracaat yapılmış oldu

İki şirketten SPK'ya halka arz başvurusu
03 Mart 2021 - 22:40

İşbir Tüm ortaklık bağlı ortaklığı İşbir Bileşik ile Doğanlar Yatırım Tüm ortaklık iştiraki Biotrend Enerji'nin halka arzına ilişkin Ana para Piyasası Kurulu'na müracaat yapılmış oldu.

İşbir Bileşik tarafınca Kamuyu Aydınlatma Platformu'na meydana getirilen açıklamada, "Bağlı Ortaklığımız İşbir Bileşik Dokuma Endüstri A.Ş. bugün paylarının halka arzına ilişkin olarak, Ana para Piyasası Kurulu ile Borsa İstanbul A.Ş. nezdinde başvurularını yapmıştır" denildi.

Deniz Yatırım ve TSKB vasıtasıyla halka arz olacak

Doğanlar Yatırım Tüm ortaklık A.Ş.’nin enerji iştiraki Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. (“Biotrend Enerji”) de halka arz sürecini başlattı. Halka arz süreci ile ilgili aracılık hizmeti için ortaklık eş liderleri Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. ile el sıkışan Biotrend Enerji, Ana para Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunu gerçekleştirmiş oldu.

Senenin ilk yarısında halka arz planlanıyor

Yüzde 60 ana para artırımı yüzde 40 ortak satışı olarak planlanan Biotrend Enerji'nin halka arzında firmanın mevcut 128 milyon TL olan çıkarılmış sermayesi, 22 milyon TL artırımla 150 milyon TL’ye yükselecek, 14,66 milyon TL tutarında ise ortak satışı gerçekleşecek

Ek olarak 5 milyon TL nominal kıymetli hisse, ek satışa mevzu edilebilecek. Halka açıklık oranı ek satış hariç yüzde 24,4 olacak. Halka arzın 2021 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanıyor.

Kaynak Bağlantısı : https://www.dunya.com/finans/haberler/iki-sirketten-spkya-halka-arz-basvurusu-haberi-613057

YORUMLAR

  • 0 Yorum