İngiltere'de aşı olduktan sonra ölen adamın kimliği açıklandı

İngiliz basını, AstraZeneca’nın geliştirdiği ve son dönemde büyük tartışmalara sebep olduğu corona virüsü aşısını olduktan sonrasında yaşamını yitiren 59 yaşındaki insanın kimliğini yazdı

İngiltere'de aşı olduktan sonra ölen adamın kimliği açıklandı
08 Nisan 2021 - 10:25

İngiliz basını, AstraZeneca’nın geliştirdiği ve son dönemde büyük tartışmalara sebep olduğu corona virüsü aşısını olduktan sonrasında yaşamını yitiren 59 yaşındaki insanın kimliğini yazdı.

İngiltere’de corona virüsü aşısı olduktan kısa bir süre sonrasında beyninde pıhtı attığı için ölen insanın Neil Astles olduğu açıklandı. Paskalya Yortusu’nda yaşamını yitiren insanın ailesi de İngiliz Telegraph gazetesine konuştu.

10 GÜN BOYUNCA BAŞ AĞRISI OLDU

Astles’in ölmeden önceki 10 gün süresince yoğun baş ağrısı çektiğini ve görme kaybı yaşadığını söyleyen ailesi, “Acımızı bastırdık fakat AstraZeneca’nın aşısını olmak gene de mühim ve corona virüsü aşısı yaşam kurtarıyor”  açıklamasını yapmış oldu.

İngiliz yetkililer de bu güne kadar ortalama 20 milyon insanoğlunun corona virüsü aşısı bulunduğunu açıklarken bunlardan 79’unda pıhtı tespit edildiğini ve bu kişilerden 19’unun da öldüğünü duyurdu.Kaynak Bağlantısı : Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum