İstanbul'daki silahlı kavganın arkasından Gezi direnişindeki saldırgan 'Palalı Sabri' çıktı

Beşiktaş Muallim Naci Caddesi üstünde dün öğle saatlerinde işletmeci ile kiracı içinde çıkan silahlı çatışmanın ayrıntıları ortaya çıktı

İstanbul'daki silahlı kavganın arkasından Gezi direnişindeki saldırgan 'Palalı Sabri' çıktı
08 Nisan 2021 - 16:09

Beşiktaş Muallim Naci Caddesi üstünde dün öğle saatlerinde işletmeci ile kiracı içinde çıkan silahlı çatışmanın ayrıntıları ortaya çıktı. Birgün'ünün aktardığı habere nazaran; silahlı çatışmanın, Seyahat Parkı eylemlerine katılan bayanlara pala ile hücum eden ve kamuoyunda 'Palalı' diye malum Sabri Çelebi'nin adamları ile kiracı içinde çıkmış olduğu öğrenildi.

Siyah bir vasıta ile işletmenin önüne gelen silahlı grup, kapıda bekleyenlerin üstüne kurşun yağdırdı.

Kapıdakilerin de karşılık vermesiyle cadde üstünde silahlı çatışma çıktı. Bir süre çatışan grup üyeleri geldikleri vasıta ile Kuruçeşme istikametine gitti. İşletmenin önünde bir şahıs yaralanırken, araçta bulunanlardan da üç şahıs yaralandı.

Yaşanmış olan çatışmanın peşinden Beşiktaş Güvenlik Müdürlüğü ekipleri yapmış olduğu emek verme sonucu 11 şüpheliyi, üç tabanca ile elde etti. Şüpheliler işlemlerinin peşinden Asayiş Şube Müdürlüğü Katliam yazıhane Amirliği ekiplerine teslim etti. Vakada yaralanan 4 kişinin ise tedavileri sürüyor.

Seyahat Parkı eylemleri esnasında Talimhane’de, eylemcilere pala ile hücum eden ve hakkında soruşturma sonucu çıkartılan Sabri Çelebi ile beraber 4 şahıs hakkında iddianame düzenlenmişti. Çelebi, Seyahat Direnişi’nde eylemcilere saldırdıktan sonrasında kendisi için oluşturulan davadan derhal ilkin Fas’a firar etmiş, mevzuyla ilgili olarak da ‘kaçmadığını’ ve ‘ameliyat olan kayınpederini eşi ve çocuğuyla ziyaret etmeye gittiğini’ ifade etmişti.Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum