İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet: 'İzmit'i evrensel boyuta taşıyacağız'

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kültür sanat projelerini bir açılış ile kamuoyuna aktardı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet: 'İzmit'i evrensel boyuta taşıyacağız'
06 Nisan 2021 - 12:01

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kültür sanat projelerini bir açılış ile kamuoyuna aktardı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde meydana getirilen lansmanda ‘Kültür ve Sanat Kenti İzmit’ sloganıyla yola çıkan İzmit Belediyesi’nin, 2021 senesinde düşündüğü kültürel projeler ve etkinlikler tanıtıldı.

Başkan Hürriyet, İzmit Belediyesi’ni evrensel boyuta taşımak istediklerini belirtirken, bu alandaki vizyonlarını şu kelimelerle deklare etti; “Kentimizin simgesi olan Fethiye Caddemizi kültür odağı haline getireceğiz. Zamanı İzmit evlerine tekrardan yaşam vereceğiz. Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün hatıralarını İzmit’te dünyanın en varlıklı Mustafa Kemal Atatürk Müzesi’nde yaşatacağız. Hepimizin ton ton büyükbabası Hulusi Kentmen evinin restorasyon ederek yaşatacağız. Daha da ilerisi zamanı 1710 yılına dayanan 126 kilometrelik Hoşgörü yöntemiyle İzmit Belediyesi’ni evrensel bir boyuta taşımak istiyoruz” dedi.

Sinevizyon gösterimiyle beraber 2021 yılı projeleri görsel olarak tanıtıldı. Finalde ise keman virtüözü Cihat Aşkın'ın sahneye çıktı.Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum