JoJo'da bu hafta sonu Pinhani ve Fikri Karayel konserleri var

Cuma akşamı Sevgililer Günü hususi konserini kaçıranlar için Pinhani konserinin tekrarı ve cumartesi akşamı Murat Boz, Ayşe Hatun Önal şeklinde yorumculara da beste emekleri icra eden Fikri Karayel se

JoJo'da bu hafta sonu Pinhani ve Fikri Karayel konserleri var
02 Mart 2021 - 16:08

Cuma akşamı Sevgililer Günü hususi konserini kaçıranlar için Pinhani konserinin tekrarı ve cumartesi akşamı Murat Boz, Ayşe Hatun Önal şeklinde yorumculara da beste emekleri icra eden Fikri Karayel sevilen şarkılarıyla JoJo’nun konuğu olacak.

Her özelliği en ince ayrıntısına kadar düşünülerek geliştirilen JoJo; konsere gitmenin keyfini online’da da yaşamak ve sanatçıların canlı performanslarını sahnenin önünden izliyormuş şeklinde duymak isteyenlerin tek tercihi oldu.

JoJo konserlerinin biletleri Biletix’te

Pinhani HAKKINDA

2006 senesinde Sinan Kaynakçı'ya; Akın Eldes, Tanju Duru ve Cem Aksel’ in katkılarıyla ilk Pinhâni albümü 'İnandığın Masallar'ı çıktı. Pinhâni, müzik piyasasında gizliden gizliye ilerledi ve kendisine sağlam bir dinleyici kitlesi edindi. İlk albümün çıkmasından derhal sonrasında verdiği yüze yakın konserle mühim bir dinleyici kitlesi yakalayan Pinhâni, “Kavak Yelleri” adlı tv dizisinin müziklerini hayata geçirmeye başladıktan sonrasında dinleyici kitlesini hızla artırdı. İlk albümünde yer edinen “Hele bi gel” ve “Beni al”ı dizinin içinde kullanan Pinhâni, daha ilkin yayınlanmamış “Aniden” ve “Ne güzel güldün”ü “ Kavak Yelleri” ile dinleyicisiyle buluşturdu Dizinin katkısıyla şarkıları malum ve davet edilmiş olduğu tv programlarında seçici olarak kendisini medyada oldukca göstermemeyi tercih etti.

Fikri Karayel HAKKINDA

Bir süre Londra’da yaşayan Kıbrıslı müzisyen ufak yaştan itibaren müzikle iç içeydi. Yaz tatillerinde buluşmuş olduğu grubu Refik ile Kıbrıs’ta düzenlenen bir organizasyonda; En İyi Beste,En İyi Grup ve En İyi Yorum ödüllerine layık görüldü. Bu tecrübe ilk kayıt denemeleri için bir tetikleme oldu. "Şehit“ adını verdiği ilk bestesiyle Kıbrıs listelerinde bir numaraya terfi etti. Peşinden, Haluk Levent “Karagöz ve Hacivat“ albümünde bu bölüme yer verdi ve Fikri Karayel ilk kez söz yazarı olarak bir albümde yer aldı. 2015 senesinde DokuzSekiz müzik ile yolları kesişen Fikri Karayel “Zor Zamanlar“ adlı ilk albümünü yayınladı. Bu albümde yer edinen “Hayal Edemezsin” adlı şarkısı “Seni Seviyorum Adamım” adlı beyaz perde filminin soundtrack şarkısı oldu ve daha sonrasında bir oldukca dizi ve beyaz perde filmine şarkıları ile konuk oldu. Sanatçı 2018 senesinde “Yol” adlı single çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu. Hem dinleyiciler hem de yorumcular tarafınca oldukca sevilen bu şarkı son devrin en oldukca coverlanan şarkıları içinde yer aldı. Aynı yıl içinde “Yorgunum Oldukca” adlı single çalışmasını yayımladı. Bu zamanda besteci kimliği ile de dikkat çeken Fikri Karayel; Murat Boz, Ayşe Hatun Önal şeklinde yorumculara da beste emekleri yapmış oldu. Fikri Karayel, 2020 senesinde art arda yayınladığı "Öl De Öleyim" ve "İyi Geliyor" single çalışmalarının peşinden merakla beklenen 2. stüdyo albümü "Uzaktan"ın hazırlıklarını tamamladı. Sanatçının, 9 şarkıdan oluşan bu albümünün habercisi olarak, ilk single emek harcaması "Bitmezse Kış" gösterildi.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum