Kamudaki artan Covid vakalarına karşılık sendikalardan talep: Dönüşümlü çalışılsın

Sendikalar tekrardan dönüşümlü mesaiye geçilmesini ve çalışanlara acilen aşı yapılmasını istedi

Kamudaki artan Covid vakalarına karşılık sendikalardan talep: Dönüşümlü çalışılsın
07 Nisan 2021 - 04:36

Sendikalar tekrardan dönüşümlü mesaiye geçilmesini ve çalışanlara acilen aşı yapılmasını istedi. Kurumlar ise dönüşümlü mesai için Cumhurbaşkanlığının genelge yayımlaması gerektiğine dikkat çekti.

KESK’e bağlı Yazıhane Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı Bahadır Berdicioğlu, “SGK’deki şube yöneticimiz her serviste vakanın çıktığını sadece çalışmaya devam edildiğini söylemiş oldu” diye konuştu.

Temaslıların bildirilmemesi yönünde baskılar bulunduğunu dile getiren Berdicioğlu, kurumlarla devamlı görüştüklerini dile getirdi. Ayrıca BES, yazıhane emekçilerinin aşılanması ve dönüşümlü çalışmaya geçilmesi için imza kampanyası da başlattı.

‘HES SORULMUYOR’

Birleşik Kamu-İş’e bağlı Yazıhane-İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi de personele aşı yapılmadığını, dönüşümlü çalışmaya geçilmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Hamzaçebi, “Adapazarı Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı vergi dairelerinde HES kodu zorunluluğu uygulanmıyor. Girişte HES kontrolü yapılmazı lazım. Sadece yapılmıyor. Oradaki çalışan arkadaşlarımız tedirgin oluyorlar. Yazı yazdık. Görmezden geliniyor” dedi. l ANKARAKaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum