Kanocu üç erkek kardeşin hedefi milli forma

Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünde kano branşıyla tanışan Adem (21), Yunus Emre (18 ) ve Onur Mete Ergül (16) kardeşler, elde edecekleri başarılarla ay-yıldızlı bayrağı yurt haricinde dalgalan

Kanocu üç erkek kardeşin hedefi milli forma
05 Nisan 2021 - 15:55

Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünde kano branşıyla tanışan Adem (21), Yunus Emre (18 ) ve Onur Mete Ergül (16) kardeşler, elde edecekleri başarılarla ay-yıldızlı bayrağı yurt haricinde dalgalandırmak istiyor.

Ulusal forma hedefine yetişebilmek için hazırlıklarına Muğla'da devam eden kardeşler, hırsları ve çalışkanlıklarıyla antrenörlerinin dikkatini çekiyor.

- Adem: "Oldukça güzel bir spor"

Kardeşlerin en büyüğü olan Adem Ergül, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, 6 senedir uğraştığı kano sporunda okullar arası ve iller arası yarışlara katılarak dereceler elde ettiğini söylemiş oldu.

Kanoda mühim sporculardan biri olmak istediğini vurgulayan Adem, şunları kaydetti:

"Türkiye Şampiyonası'nda yer alıp, peşinden başarılarımı internasyonal müsabakalara taşıma hedefim var. Ülkemi dünya ve Avrupa şampiyonalarında temsil etmek en büyük hayalim. Kardeşlerimle antrenman yapmış olup, şampiyonalara hazırlanıyorum. Kardeşlerim benden görerek kanoyu sevmiş oldu. Ben de onları yönlendirdim. İyi ki başlamışız. Oldukça güzel bir spor. Hem zorluğu hem güzelliği var. Oldukça güzel bir aile ortamımız var. Ben 6 senedir kanoyla suya her girdiğimde, aynı heyecanı yaşıyorum."

- Yunus Emre: "Hedefim, Türkiye'yi gururlandırmak"

Yunus Emre Ergül, ağabeyi Adem'den 1 yıl sonrasında başladığını ve 5 senedir kano sporuyla ilgilediğini dile getirdi.

Bu branşı yapmış olduğu için oldukça mutlu bulunduğunu özetleyen Yunus Emre, "Yurt içinde çeşitli derecelerim var. En büyük hedefim, giyeceğim ulusal formayla yurt haricinde Türkiye'yi gururlandırmak." ifadelerini kullandı.

- Onur Mete: "Büyük bir azim ve hırsla çalışıyorum"

Kardeşlerin en küçüğü olan Onur Mete Ergül, 4 senedir kano yaptığını, ağabeylerinden görerek başladığı sporda mücadeleci bir yapısının bulunduğunu aktardı.

Kanonun oldukça keyifli bir spor bulunduğunu belirten Ergül, şöyleki konuştu:

"Büyük bir azim ve hırsla çalışıyorum. Ağabeylerimle de kıyasıya rekabet içindeyim....


Kaynak Bağlantısı : Sporx

YORUMLAR

  • 0 Yorum