KARBONATLI SU İLE KİLOLARA ELVEDA!

Genellikle hamurlarda kabartma olarak kullanılan karbonatın birçok faydasının olduğu bilinmektedir. Bunlardan birisi de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Karbonat hazımsızlığa karşı güçlü bir ilaç görevi görmektedir. Vücutta biriken asitlerin dışarı atılmasını sağlayan karbonat midedeki şişkinliğin ortadan kaldırılmasında da oldukça etkilidir.

KARBONATLI SU İLE KİLOLARA ELVEDA!
06 Haziran 2021 - 19:35
Son zamanlarda ise diyet ve zayıflama amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Karbonat aynı zamanda şişkinlik ve ödem gibi rahatsızlıkları da önlemektedir. Karbonatlı su, sindirim sisteminin ve metabolizmanın etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Kabızlığı ortadan kaldırır. Kilo vermede de oldukça etkili bir yöntemdir. 

KARBONATLI SU KÜRÜ 


Karbonatlı su ile kilo vermek mümkündür. 1.5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat eklenir ve karbonatın suyun içerisinde erimesi beklenir. Suyun içerisine tercihe göre limon da eklenebilir. Karbonat suyunu sade bir şekilde tüketemeyen bireyler hazırladıkları detoks içeceklerine ekleyebilirler. Ayran yapımında da kullanmaları mümkündür. Ancak karbonatlı suyun aç karnına tüketilmemesi tavsiye edilmektedir. Akşam yemeğinin üzerinden 1 saat geçmelidir. Bir bardak içilmesi tavsiye edilir. Yemek sonrası yaşanan şişkinlik sorunu için maden suyu yerine karbonatlı su tercih edilebilir. Karbonatlı suyun herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmamasına rağmen çok sık tüketilmemesi tavsiye edilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum