Kılıçdaroğlu'ndan HDP binasına saldırıya ilk tepki: Kimse provokasyonlardan medet ummasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de HDP İl Başkanlığı binasına düzenlenen saldırıyı kınadı. Twitter'dan paylaşım yapan Kılıçdaroğlu ...

Kılıçdaroğlu'ndan HDP binasına saldırıya ilk tepki: Kimse provokasyonlardan medet ummasın
17 Haziran 2021 - 14:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de HDP İl Başkanlığı binasına düzenlenen saldırıyı kınadı.

Twitter'dan paylaşım yapan Kılıçdaroğlu "HDP İzmir il binasına yapılan saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Bu senaryoyu daha önce yaşadık, bu kez halkımız yutmaz. Uyarıyorum, kimse bu provokasyonlardan medet ummasın.

Bakalım bu olaylar ileride hangi videonun konusu olacak. Göreceğiz hep birlikte. @HDPgenelmerkezi camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1405480817376186370

KILIÇDAROĞLU'NDAN SANCAR'A TELEFON

Bu arada Kılıçdaroğlu, İzmir'deki saldırı nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'a taziyelerini iletti.

CHP'den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun HDP İl Başkanlığına gerçekleştirilen provokatif saldırı nedeniyle Sancar'ı telefonla aradığı belirtildi.

Saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu'nun, Sancar ve HDP camiasına başsağlığı dileklerini ilettiği bildirildi.

NE OLMUŞTU?

İnceleme yapan polis ekipleri, bir kişinin hayatını kaybettiğini belirlemişti. İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada, daha önce sağlık çalışanı olan ve görevinden istifa eden O.G.'nin, saat 11.00 sıralarında HDP İl Başkanlığına geldiği, parti çalışanı D.P'yi tabanca ile ateş ederek öldürdüğü duyurulmuştu.

Kaynak Bağlantısı : https://www.karar.com/guncel-haberler/kilicdaroglundan-hdp-binasina-saldiriya-ilk-tepki-kimse-1621246

YORUMLAR

  • 0 Yorum