Kocaeli'de kendini doktor olarak tanıtıp evde kürtaj yapan kadın yakalandı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir apartman dairesinde kendisini tabip olarak tanıtıp bayanları para karşılığında muayene eden, kürtaj meydana getiren, doğum yaptıran yabancı uyruklu hanım, jandarma eki

Kocaeli'de kendini doktor olarak tanıtıp evde kürtaj yapan kadın yakalandı
03 Mart 2021 - 23:07

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir apartman dairesinde kendisini tabip olarak tanıtıp bayanları para karşılığında muayene eden, kürtaj meydana getiren, doğum yaptıran yabancı uyruklu hanım, jandarma ekipleri tarafınca düzenlenen operasyonla yakalandı.

Kocaeli İl Jandarma Müdürlüğü ekipleri, Gölcük ilçesi Kavaklı Mahallesi'nde bulunan bir apartman dairesinde, Suriye uyruklu R.K. adlı bir kadının Suriye uyruklu bayanları muayene etmiş olduğu, kürtaj yapmış olduğu, ilaç tedavisi verdiği, ilaç sattığı ve doğum yaptırdığı bilgisine ulaştı. Harekete geçen jandarma ekipleri belirlenen adrese operasyon düzenledi.

Muayenehane olarak kullanılan dairede meydana getirilen aramalarda 300 tane tıbbı ilaç, 4 tane cerrahi malzemesi, 1 tane ultrason muayene aleti ele geçirildi. Vakayla ilgili kendisini tabip olarak tanıtan R.K. adlı hanım gözaltına alındı.

Muayenehane olarak kullanılan ev Gölcük Belediyesi tarafınca mühürlendi. Ele geçen tıbbi malzemeler Gölcük İlçe Sıhhat Müdürlüğünce el konuldu. Vakayla ilgili soruşturma başlatıldı. (İHA)

Kaynak Bağlantısı : https://t24.com.tr/haber/kocaeli-de-kendini-doktor-olarak-tanitip-evde-kurtaj-yapan-kadin-yakalandi,936800

YORUMLAR

  • 0 Yorum