KURU CİLTLER İÇİN MAKYAJ TÜYOLARI!

Kuru ciltlerin bakımı oldukça zordur. Kuru cilde yapılan makyajın gün boyunca güzel durması için bazı detaylara dikkat etmek gerekir.

KURU CİLTLER İÇİN MAKYAJ TÜYOLARI!
07 Haziran 2021 - 23:23
İşte O Detaylar!

Cildi makyaja hazırlamak için öncelikle cildi temizlemek gerekir. Cilt temizliği makyajın daha iyi görünmesini sağlar hem de cildin pul pul görünmesini engeller. Kuru ciltlere düzenli olarak tonik uygulanması tavsiye edilir. Kuru ciltler için hazırlanan tonikler, cildin ph seviyesini dengeler ve gözenekleri sıkılaştırır. Sürekli nemlendirmek de oldukça önemlidir. Yumuşak ve hafif hareketlerle cildi nemlendirmek kan dolaşımını artırır. 


Püf Noktalar:

Baz kullanmak oldukça önemlidir. Makyajın ciltte kalıcılığını sağlayan makyaj bazlarında kuru ciltler için olan ürünler tercih edilmelidir. Makyaj bazları cildi matlıktan kurtarır. Fondöten seçimi de oldukça önemlidir. Doğru fondöten kusursuz bir cilt için oldukça önemlidir. Kuru cilde sahip kişiler; ince yapılı, güneş koruyucu özellik içeren, yağ bazlı ve likit yapıdaki fondötenleri seçmelidir. Bu tür fondötenler cildin nem dengesini korur. Kapatıcı seçimi de oldukça önemlidir. Göz altı morlukları veya kızarıklıklar için cilt kusurlarını kapatan göz kapatıcısının likit yapıda olması önemlidir. Stick ürünlerden uzak durulmalıdır.

Allık seçimi de büyük önem arz eder. Yüzünüze biraz canlılık katmak amaçlı krem allık kullanılmalıdır. Krem allıklar ışıltılı ve nemli bir görüntü oluşturur. Dudaklarınız da cildiniz gibi kolay bir şekilde kuruyorsa mat ya da kalıcı rujlardan uzak durulmalıdır. Dudak parlatıcılar veya nemli yapıdaki rujlar daha doğru bir tercih olacaktır. Kuru cilde sahip kişiler makyaj yaparken parmaklarını kullanmamalıdır. Bu durum cildin nemini azaltır. Parmaklar yerine makyaj süngeri kullanılmalıdır. T bölgesi için zorunlu olmadıkça pudra kullanılmamalıdır. Suya dayanıklı ürünler ciltte kurutma yapar. Waterproof ürünlerden uzak durulması tavsiye edilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum