Market açılışında koronavirüse rağmen 'indirim' izdihamı

Sivas'ta, markette açılışa hususi uygulanan indirim ve kampanyaları duyanlar, sabah saatlerinden itibaren izdihama niçin oldu

Market açılışında koronavirüse rağmen 'indirim' izdihamı
08 Nisan 2021 - 13:52

Sivas'ta, markette açılışa hususi uygulanan indirim ve kampanyaları duyanlar, sabah saatlerinden itibaren izdihama niçin oldu. Market önünde oluşan uzun kuyrukta, koronavirüs salgınına karşın sosyal mesafe hiçe sayıldı. Sivas Valiliği sonucu ile açılış iptal edilirken, işletme hakkında da tutanak düzenlendi.

Kümbet Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'ndaki marketin bugün açılışı gerçekleştirildi. Markette, açılışa hususi birçok ürüne indirim ve kampanya uygulandı. İndirimli ürünlerden almak isteyenler, açılış saatinden ilkin market önünde toplanırken, uzun kuyruk oluştu.

Koronavirüs risk haritasında, kırmızı kategorideki 'devasa yükseklikte riskli' iller içinde yer edinen kentte kalabalıklık suç duyurusu üstüne polis ekipleri harekete geçti.

Market önüne gelen polisler, kalabalığa sık sık uyarı yapmış oldu. Marketin açılışı ile beraber indirimli ürünlerden alabilmek için içeri girmeye çalışanlar, koronavirüsü hiçe saydı. Polis ekiplerinin ikazlarına karşın sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü.

Bir süre sonrasında kapılar kapatılarak, markete giriş durduruldu. Kapı girişi de soğutucu dolap ile kapatıldı. Polis ekipleri, işletmeye yönelik ceza uygulanmak suretiyle tutanak tuttu. Sivas Valiliği sonucu ile açılış iptal edilirken, market de kapatıldı.

Öte taraftan açılışa gelen bazı kişilerin, kalabalıktan uzak durmak için Yüksek Süratli Tren (YHT) kateneri (yüksek gerilim hattı) civarlarında oturmuş olduğu görüldü. Polis ekipleri, bu kişileri de çekince sebebiyle bölgeden uzaklaştırdı.Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum