Marmara Üniversitesi öğrencilerinin mücadelesi sonuç verdi: Fakülte, Dragos'a taşınmayacak

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Acıbadem Kampüsü'nden Dragos’a taşınma sonucu iptal edildi

Marmara Üniversitesi öğrencilerinin mücadelesi sonuç verdi: Fakülte, Dragos'a taşınmayacak
05 Nisan 2021 - 18:39

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Acıbadem Kampüsü'nden Dragos’a taşınma sonucu iptal edildi. Rektörlükten akademisyenlere gelen mesaja bakılırsa, taşınma işleminin gerçekleşmeyeceği, mevcud binaların onarılarak eğitime devam edileceği açıklandı. Öğrenciler ise, "Görüldüğü suretiyle beraber ortaya koyduğumuz savaşım netice verdi. Yılmıyoruz, vazgeçmiyoruz dedik ve sonuna kadar inandık" açıklamasını yapmış oldu.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Acıbadem Kampüsünden Dragos’a taşınma sonucu iptal edildi. Öğrenciler rektörlüğe dilekçelerini vermelerinin peşinden Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Sığınak isminde bir sergi gerçekleştirmişlerdi. Üniversite yönetiminden dilekçelere yanıt alamayan öğrenciler Acıbadem Kampüsü önünde ‘Dragos’tan Güzel Sanatlar Marmara’dan Külliye Olmaz’ pankartıyla fiil gerçekleştirmişti.

TAŞINMA KARARI İPTAL EDİLDİ

Bugün rektörlükten akademisyenlere gelen mesaja bakılırsa, taşınma işleminin gerçekleşmeyeceği, mevcud binaların onarılarak eğitime devam edileceğini ifade edildi.

Öğrenciler tarafınca meydana getirilen açıklamada şu şekilde:

“Değerli arkadaşlar, birazcık ilkin aldığımız haber ve kesinleştirdiğimiz durum Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin taşınmasının iptali ve bina için restore çalışmalarının olacağıdır.

Görüldüğü suretiyle beraber ortaya koyduğumuz savaşım netice verdi. Yılmıyoruz, vazgeçmiyoruz dedik ve sonuna kadar inandık. Mevzuyla ilgili resmî izahat talep ediyoruz.

Son kez söylüyoruz; Marmara’dan Külliye Dragos’tan Güzel Sanatlar olmaz!”Kaynak Bağlantısı : Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum